GIERmania zagościła w pilskim RCK

10 października odbyła się kolejna, bo już druga, odsłona pilskiego Festiwalu Gier Planszowych, czyli GIERmania. Tym razem skala realizacji projektu była jeszcze większa niż poprzednia, ponieważ odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury – Fabryka Emocji.

Podczas sobotniej imprezy organizatorzy skoncentrowali się na nowoczesnych planszówkach dla dzieci, młodzieży oraz tytułach familijnych. Najciekawsze oraz najnowsze na rynku gry tego typu były już przygotowane do rozgrywki na stołach, a Animatorzy tłumaczący zasady tylko czekali na chętnych do zabawy.

Oczywiście w wypożyczalni czekały tytuły każdego rodzaju, ale jak tłumaczył jeden z organizatorów, Dariusz Ciechacki: GIERmania była dedykowana dzieciakom oraz rodzinom, bo ze studentami i dorosłymi spotykamy się praktycznie co tydzień na planszówkowych spotkaniach w barze Event Pub. Dodatkowo dla zaawansowanych graczy przygotowano pokazy gier bitewnych i wiele osób chętnie uczestniczyło w zorganizowanych turniejach. Można było sprawdzić się w karcianą grę imprezową „Loża Szyderców” i przeprowadzono ostatnie już pilskie eliminacje do Mistrzostw Polski w grę „Splendor”. W czasie festiwalu można było także rzucić wyzwanie aktualnemu Mistrzowi Polski w Monopoly, rywalizując z nim w różnych odsłonach tej popularnej gry.

Festiwal cieszył się sporym zainteresowaniem i miał bardzo pozytywny odbiór wśród mieszkańców Piły. Kolejna edycja festiwalu planowana jest na czas ferii zimowych, a w międzyczasie Organizatorzy już zapraszają na prezentację swoich nowoczesnych planszówek w Galerii VIVO – 08.11.2015. Szczegóły z wydarzeń odbytych i planowanych można znaleźć na profilu facebookowym: „Gry planszowe i towarzyskie w Pile”.

(SE)

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *