Gloria Artis dla Włodzimierza Ignasińskiego

bogrycewicz_net

Wybitny Wielkopolanin, od lat zaangażowany w działalność kulturalną, mieszkaniec naszego regionu i samorządowiec czarnkowsko-trzcianecki, Włodzimierz Ignasiński otrzyma Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal nadał Premier prof. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczysta gala wręczenia odznaczenia odbędzie się 16 lutego br., o godz. 17:30 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Żeromskiego w Trzciance. Z okazji 35-lecia pracy twórczej Włodzimierza Ignasińskiego dla wszystkich Państwa, bo wstęp jest otwarty, wystąpi Katarzyna Zawada z koncertem Echa Miłości. A że tego dnia będzie tłusty czwartek, nie zabraknie pączków. Serdecznie zapraszamy czytelników Tętna Regionu do wzięcia udziału w gali i do wysłuchania koncertu.

Inicjatywa odznaczenia wybitnego w naszym regionie animatora i managera kultury pochodzi od Posła Krzysztofa Czarneckiego. Samo uzasadnienie wniosku o nadanie odznaczenia składało się z aż ok. 10 stron maszynopisu. Trudno więc nawet streścić liczne sukcesy i osiągnięcia Włodzimierza Ignasińskiego w dziedzinie kultury. A te są bardzo imponujące.

Sprawując z Państwa woli mandat radnego Sejmiku Wielkopolskiego bardzo mi zależy, aby nasi mieszkańcy za swoją działalność w różnych dziedzinach byli doceniani, wyróżniani i nagradzani. Stąd z mojej inicjatywy nadano naszym mieszkańcom i instytucjom nagrody wojewódzkie w dziedzinie kultury czy odznaki honorowe Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Wielkopolskiego, PiS