Gmina Człopa. 38-latek chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego
Policyjne hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej chwili i w każdej sytuacji. Kolejny raz wałeccy policjanci z Wydziału Kryminalnego pokazali swoje szybkie i sprawne działanie, które zakończyło się pomyślnie.
Po godzinie 23.00 funkcjonariusze zostali poinformowani o możliwej próbie samobójczej 38- latka, który chciał skoczyć z wiaduktu kolejowego na terenie gminy Czopa. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli kryminalni, którzy zastali na miejscu leżącego na wiadukcie mężczyznę. Desperat podniósł się i zaczął krzyczeć w stronę policjantów, że się zabije skacząc z wiaduktu.
Wtedy jeden z mundurowych rozpoczął rozmowę z 38- latkiem stojącym na barierkach. Podczas rozmowy mężczyzna znacznie uspokoił się i wtedy, podszedł drugi z policjantów i pomógł mu zejść. Jego życiu nic już nie zagraża. Z uwagi na stan po spożyciu alkoholu, 38- latek trafił początkowo do wytrzeźwienia, a następnie od opiekę lekarza.
W takich chwilach jak ta liczy się każda sekunda. Policjanci podczas takich akcji muszą podejmować trudne decyzje, bo życie ludzkie jest najwyższą wartością. To priorytet codziennej służby wszystkich policjantów.
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
Pamiętaj, kryzysy życiowe są przemijające, zawsze można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.
Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
– 800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
– 116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
– 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
– 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
– 112 – numer alarmowy
(wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo)
KPP Wałcz