Gmina Miasteczko Krajeńskie będzie gospodarzem Dożynek Powiatowo-Gminnych

Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się one 21 sierpnia w Brzostowie w gminie Miasteczko Krajeńskie. 15 lipca odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne w tej sprawie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego z wicestarostą Stefanem Piechockim, Urzędu Gminy Miasteczko Krajeńskie z panią wójt Małgorzatą Włodarczyk, reprezentanci Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz straży pożarnej i policji.

– Włączamy w organizację tego przedsięwzięcia środowiska rolnicze i okołorolnicze ponieważ dożynki są przede wszystkim ich wielkim świętem. Chcemy, aby to święto łączyło całą społeczność naszego powiatu – mówił podczas spotkania wicestarosta Stefan Piechocki.

– Czujemy się zaszczyceni tym, że najmniejsza gmina w powiecie pilskim, ale za to bardzo urokliwa i gościnna, będzie w tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowo-Gminnych – mówiła Małgorzata Włodarczyk, wójt gminy Miasteczko Krajeńskie. – Będzie nam miło gościć mieszkańców powiatu pilskiego i już dziś zapraszamy na to wydarzenie.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Miasteczku Krajeńskim. Następnie uczestnicy udadzą się do Brzostowa gdzie o godz. 14.00 ruszy korowód dożynkowy, a o godz. 15.00 rozpocznie się część oficjalna połączona z obrzędami dożynkowymi, konkursami na najładniejsze wieńce dożynkowe gminy i powiatu, występami artystycznymi zespołu „Marynia” z Wronek i zabawą ludową z zespołem „Koral”.

Już dziś zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminne do Brzostowa!

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

gmina_miasteczko_krajenskie00

gmina_miasteczko_krajenskie02 gmina_miasteczko_krajenskie01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *