Gmina Wyrzysk. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

gmina_wyrzysk_obywatelskie

Klient jednej ze stacji paliw wyczuł od kierowcy Forda silną woń alkoholu. Natychmiast zabrał mu kluczyki i zadzwonił po patrol policji. Zdecydowana i pewna reakcja najprawdopodobniej zapobiegła tragedii, gdyż mężczyzna miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Do sytuacji doszło w niedzielę, na jednej ze stacji paliw mieszczącej się w gminie Wyrzysk. Jeden z kierujących na parkingu wyczuł silną woń alkoholu od wychodzącego z auta 45- letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego i postanowił natychmiast zareagować. Zabrał mu kluczyki i powiadomił o zaistniałym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki.

Nietrzeźwy kierujący próbował tłumaczyć swoje zachowanie i zapewniał, że wypił jedynie dwa piwa. Badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzy wskazało jednak, że miał on w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który odpowie za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki odważnej, ale przede wszystkim odpowiedzialnej postawie mężczyzny niebezpieczna jazda pijanego kierowcy została skutecznie udaremniona. Sytuacja ta z pewnością miała duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

sierż. Magdalena Mróz
KPP w Pile