Gmina Złotów. Znęcał się nad żoną, złamał zakaz zbliżania się – został zatrzymany i trafił do aresztu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mieszkańcowi gminy Złotów. Mężczyzna, pomimo nałożonego na niego zakazu zbliżania się do członków rodziny, nie zastosował się do tego obowiązku oraz wszczął awanturę w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a Sąd zastosował w stosunku do niego najdotkliwszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

57-letniego mieszkańca gminy Złotów obowiązywał zakaz zbliżania się do członków najbliższej rodziny oraz zakaz kontaktowania się z nimi w jakiejkolwiek formie. Ta decyzja była konsekwencją wcześniejszego agresywnego i niezgodnego z prawem zachowania mężczyzny, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Obowiązek ten miał zapewnić bezpieczeństwo i izolację od agresora.

 

W poniedziałek (30.10) mężczyzna świadomie zlekceważył orzeczony zakaz i po wejściu do miejsca zamieszkania żony, wszczął z nią awanturę, zaczął ją szarpać i wyzywać. Kobieta wezwała patrol policji, który zatrzymał 57-latka. W złotowskiej jednostce sprawdzono jego stan trzeźwości. Okazało się że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Kolejnego dnia usłyszał zarzut znęcania się.

 

We wtorek (31.10) decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany.

 

Przypominamy, że złamanie sądowych zakazów to poważne przestępstwo i nie ma przyzwolenia na takie zachowania. Kto nie stosuje się do zakazu musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami – między innymi karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *