Golec uOrkiestra na deser

golec_uorkiestra_na_deser

Aby dzień uczczenia nadania praw miejskich miejscowości Kaczory zapadł jeszcze głębiej w pamięci mieszkańców, zaproszonych gości i wszystkich uczestniczącym w tej doniosłej uroczystości, Włodarze Miasta i Gminy na deser zaordynowali występ zespołu Golec uOrkiestra. Ten cieszący się renomą nie tylko w kraju, ale także na świecie zespół, przyciągnął na kaczorski stadion kilkutysięczną publiczność, która zaczęła stopniowo gromadzić się już podczas występu Kasjana z zespołem. Jednak prawdziwym magnesem był zespół braci Golców.

Ten założony w 1998 roku przez braci bliźniaków Pawła i Łukasza oraz Edytę Golec (żonę Łukasza) zespół przez ponad półtorej godziny rozgrzewał do białości przybyłą na koncert publiczność. Oprócz „starych” ponadczasowych przebojów, takich jak „Szarpany”, „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Nie ma nic”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Pomarańcza”, „Życie jest muzyką”, „Młody maj”, „Ściernisco”, czy „Górą Ty”, znalazło się kilka nowszych, m.in. z kompozycją „W nieznane” brawurowo wykonaną przez Edytę Golec.

Rozentuzjazmowana i rozbujana przez Golec uOrkiestrę publiczność, po wykonanych na bis kilku szlagierach nie paliła się, aby opuścić stadion. Przecież został jeszcze ostatni punkt programu – zabawa taneczna z Beatą Spychalską i zespołem San Marco.


zzŁukasz Golec

– My jedziemy do was z Krakowa i pogoda w kratkę. Leje grzeje, leje, grzeje. Tu nawet podczas próby popadało. Mam nadzieję, że będzie pogoda i dobra zabawa na koncercie. Przygotowaliśmy największe nasze przeboje, sprawdzone kultowe hity. Oprócz tego będą najnowsze piosenki z najnowszej płyty „Symphoethnic” z piosenką „Górą ty”. Jest to przepiękna płyta z udziałem stu artystów. Mamy na sprzedaż też nasze wcześniejsze płyty w tym ,,Kolędowanie z Janem Pawłem II” – płyta godna polecenia, ludzie płakali na koncertach. Mam nadzieję, że uda się z tym repertuarem tu lub do Piły przyjechać i zagrać koncert z tej płyty. Bo my też kolędujemy od wielu lat.

A co do samej uroczystości. Nie przypominam sobie, abyśmy brali udział w uroczystości związanej z nadaniem praw miejskich. Były jubileusze nadania praw miejskich, okrągłe rocznice, były przeniesienia miejscowości typu, że miejscowość miała być zalana i powstawała nowa. Jadąc na koncert przejeżdżaliśmy przez Kaczory i bardzo dobre wrażenie robi to miasto: ładne domy, zieleń. Życzę, aby słowa naszej piosenki były prorocze dla tego miasta -Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco. Życzę rozwoju na płaszczyźnie gospodarczej, ekonomicznej, biznesowej. Z okazji tej doniosłej chwili składam panu burmistrzowi, mieszkańcom wszystkiego dobrego, wszelkiej pomyślności od zespołu Golec uOrkiestra. I jak to się mówi „Crazy is my life” i jedziemy przed siebie, nie gasimy ducha, budujemy nową rzeczywistość.

Marek Mostowski
Fot. Sebastian Daukszewicz & mm

golec_uorkiestra_na_deser_02golec_uorkiestra_na_deser_19 golec_uorkiestra_na_deser_03 golec_uorkiestra_na_deser_04 golec_uorkiestra_na_deser_05 golec_uorkiestra_na_deser_06 golec_uorkiestra_na_deser_07 golec_uorkiestra_na_deser_08 golec_uorkiestra_na_deser_09 golec_uorkiestra_na_deser_10 golec_uorkiestra_na_deser_11 golec_uorkiestra_na_deser_12 golec_uorkiestra_na_deser_13 golec_uorkiestra_na_deser_14 golec_uorkiestra_na_deser_15 golec_uorkiestra_na_deser_16 golec_uorkiestra_na_deser_17 golec_uorkiestra_na_deser_18