Gorzowianie wygrali w Pile

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W organizowanym przez MDK „ISKRA” w Pile I Konkursie „Śpiewam i gram” Grand Prix zdobyła Katarzyna Mielnik z MDK w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestnikami konkursu byli wokaliści, którzy sami akompaniowali sobie na dowolnym instrumencie, np. gitarze czy pianinie.

Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów zajęła Hanna Toruńczak  z MDK Gorzów Wielkopolski. Wyróżnienie przyznano Klaudii Weronice Łukowskiej z ZSP nr 3 w Pile. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce jury przyznało Tomaszowi Czarneckiemu z ZSP w Czarnkowie, a drugie Michalinie Gidzewicz z WDK w Kruszewie.

W kategorii uczniów szkół podstawowych (kl.IV-VI) pierwszego miejsca nie przyznano, natomiast miejsce drugie wyśpiewała Julia Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie. Trzecie miejsce zajęła Dominika Białasik z Zespołu Szkół w Kruszewie.

W kategorii zespołów najlepiej zaprezentowały się zespoły z MDK z Gorzowa Wielkopolskiego – zajęły pierwsze i drugie miejsce. Konkurs „Śpiewam i gram „będzie organizowany  przez MDK „ISKRA” w Pile co roku.

Zbigniew Sabik