Goście z rumuńskiej Alba Iulii w Pile

5 maja 2015 roku, w gabinecie Prezydenta Miasta Piły, miała miejsce wizyta gości z Uniwersytetu „1 Decembrie 1918” w Alba Iulii w Rumunii.

Przedstawiciele Uniwersytetu, w składzie Assoc. Prof. Andreea Muntean, Ph.D, Head of the Department of Business Administration, Assoc. Prof. Teodora Iordăchescu, Ph.Ed., Head of The Centre for International Relations, Erasmus and Institutional Coordinator, oraz Daniel Mihai Melinte – International Relations Officer, przybyli do Piły w ramach międzynarodowej współpracy Uniwersytetu z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile.

Na spotkaniu obecny był także rektor PWSZ w Pile, prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski oraz Pan Łukasz Marczak, Kierownik Działu Nauki, Współpracy Międzynarodowej i Relacji z Otoczeniem PWSZ w Pile.

Celem spotkania gości z Prezydentem była obopólna chęć nawiązania międzynarodowej współpracy pomiędzy miastami. Przedstawiciele przekazali list od burmistrza Alba Iulii oraz podkreślili fakt, iż oba miasta są bardzo podobne i z pewnością przyszła współpraca jest szansą na realizację wspólnych, ciekawych projektów oraz integrację środowisk polskiego i rumuńskiego.

Zważywszy na bardzo dobrą, istniejącą już współpracę między uczelniami, możliwe, że wkrótce Alba Iulia dołączy do grona międzynarodowych miast partnerskich Piły.

Źródło: UM Piły

goscie_z_rumunskiej_alba_iulii10

goscie_z_rumunskiej_alba_iulii12 goscie_z_rumunskiej_alba_iulii11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *