Graficiarze niszczą elewacje budynków. Prezydent wyznacza nagrodę

Odnowione elewacje kamienic w naszym mieście w niektórych miejscach przypominają mozaiki. Wszystko za sprawą amatorów bazgrania sprejem. Interwencje wobec grafficiarzy są bardzo utrudnione, bo do aktów wandalizmu przygotowują się w taki sposób, aby nikt ich nie złapał. Prezydent Miasta Piły- Piotr Głowski postanowił pomóc pilskiej policji w schwytaniu sprawców wandalizmu i wyznaczył nagrodę 2000 zł.

– Przez wiele lat mieliśmy spokojną sytuację na tle Polski. W Pile nie podejmowaliśmy nadzwyczajnych kroków za to próbowaliśmy edukować pokazując nakłady, jakie ponosimy i to było dosyć skuteczne. Dziś widzimy zniszczenia na ulicy Piłsudskiego, na budynkach które jeszcze nie tak dawno zakończyliśmy remontować. Zniszczenia to nie tylko te grafitii, które może ma metr na metr, ale konieczność malowania całego budynku od nowa, a nie zmalowywać małych plamek – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. Postanowiliśmy pomóc policji w znalezieniu osób lub osoby, która wykonała ten napis. Wyznaczamy nagrodę finansową za wskazanie sprawcy. Chcemy taką osobę przykładnie ukarać, tak żeby każdy kto będzie chciał zrobić to samo zastanowił się wiele razy, zanim to wykona. Pieniądze na nagrodę przekazujemy do Komendy Powiatowej Policji w Pile – puentuje prezydent Głowski.

Jak dodaje zastępca komendanta KPP w Pile, mł. insp. Sławomir Sobański, sprawcy wykrytego zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 i odpowiedzialność cywilna.

Osoby, które mają wiedzę w tym temacie lub innych zniszczeń proszeni są o kontakt z Policją pod numerem 997, ze swoim dzielnicowym lub bezpośrednio z każdym policjantem.

Sebastian Daukszewicz

graficiarze_niszcza00

graficiarze_niszcza08 graficiarze_niszcza01 graficiarze_niszcza02 graficiarze_niszcza03 graficiarze_niszcza04 graficiarze_niszcza05 graficiarze_niszcza06 graficiarze_niszcza07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *