Graliśmy dla Pauliny!!!

W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przy ul. Podchorążych odbył się VIII Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Poprzez organizację imprezy wspieraliśmy 23-letnią Paulinę, córkę naszego kolegi strażaka. Podczas turnieju nie brakowało sportowych emocji i chwil wzruszenia.

W minioną sobotę w hali PWSZ o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile rywalizowało 8 drużyn: Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komisariatu Policji w Wyrzysku, Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Szkoły Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, reprezentacja kuratorów, nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Zwycięstwo, podobnie jak przed rokiem wywalczyła reprezentacja pilskiej straży pożarnej.

Podczas Turnieju zbieraliśmy też pieniądze na leczenie 23-letniej Pauliny, która choruje na stwardnienie rozsiane. To córka naszego kolegi strażaka z Piły. – Choć podczas Turnieju nasze reprezentacje walczą ze sobą na boisku, to na co dzień ze sobą współpracujemy. Tym wydarzeniem pokazujemy też, że mamy bardzo otwarte serca na pomoc potrzebującym… – powiedział szef pilskich policjantów – mł. insp. Piotr Skrzypkowiak.

Zmaganiom sportowym towarzyszyły liczne atrakcje. Prezentowany był sprzęt policyjny, straży pożarnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowane zostały stoiska z domowymi wypiekami oraz wojskowa grochówka. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy i zabawy z animatorami. Wspierali nas uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz pilscy harcerze.

Na turnieju nie brakowało kibiców, wśród których byli: Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak, p.o. Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Leciejewski, Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży insp. Przemysław Dorniak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Rafał Mrowiński, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Robert Komarnicki, Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Przewodniczący NSZZ Policjantów Powiatu Pilskiego podkom. Marcin Towalewski, Przewodnicząca NSZZ Pracowników Policji Powiatu Pilskiego Anna Podemska.

Po rozgrywkach grupowych w meczu o 7 miejsce policjanci z Wyrzyska pokonali Kuratorów 2:1, a o 5 miejsce policjanci z Chodzieży pokonali swoich kolegów z Wałcza 3:2.  W półfinałach spotkały się: Straż Pożarna i KPP Piła, a mecz zakończył się wynikiem 3:0, natomiast mecz Nauczyciele i Szkoła Policji 3:1.  W meczu o 3 miejsce KPP Piła pokonała Szkołę Policji 2:0. W finale obrońca tytułu  sprzed roku, drużyna Straży Pożarnej w Pile po rzutach karnych pokonała reprezentację Nauczycieli 4:0. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 1:1.

Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Bartosz Gałęcki z SOSW Nauczyciele, najskuteczniejszym strzelcem okazał się Krzysztof Mrozek z KPP Piła, natomiast bramkarzem Jacek Michalski ze Straży Pożarnej.
O godz. 14.00 rozpoczęły się licytacje. Dziękujemy wszystkim partnerom turnieju za przekazane na licytację atrakcyjnych voucherów oraz gadżetów. W sumie zebrano 4 760 złotych.

Dziękujemy!!!

Tekst: mł. asp. Żaneta Kowalska KPP Piła
Foto: Sebastian Daukszewicz

gralismy_dla_pauliny00

gralismy_dla_pauliny34 gralismy_dla_pauliny01 gralismy_dla_pauliny02 gralismy_dla_pauliny03 gralismy_dla_pauliny04 gralismy_dla_pauliny05 gralismy_dla_pauliny06 gralismy_dla_pauliny07 gralismy_dla_pauliny08 gralismy_dla_pauliny09 gralismy_dla_pauliny10 gralismy_dla_pauliny11 gralismy_dla_pauliny12 gralismy_dla_pauliny13 gralismy_dla_pauliny14 gralismy_dla_pauliny15 gralismy_dla_pauliny16 gralismy_dla_pauliny17 gralismy_dla_pauliny18 gralismy_dla_pauliny19 gralismy_dla_pauliny20 gralismy_dla_pauliny21 gralismy_dla_pauliny22 gralismy_dla_pauliny23 gralismy_dla_pauliny24 gralismy_dla_pauliny25 gralismy_dla_pauliny26 gralismy_dla_pauliny27 gralismy_dla_pauliny28 gralismy_dla_pauliny29 gralismy_dla_pauliny30 gralismy_dla_pauliny31 gralismy_dla_pauliny32 gralismy_dla_pauliny33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *