Groźny wypadek w Chodzieży

grozny_wypadek

W poniedziałek 27 marca w Chodzieży doszło do poważnego wypadku. Kierująca rowerem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni okoliczności i przebieg zdarzenia.

W poniedziałek po godzinie 18.00 w Chodzieży przy ul. Dworcowej doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Nissan najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu znajdującej się na przejeździe rowerowym kierującej rowerem i na nią najechała. 63-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Pile. Badanie trzeźwości wykazało, że obie panie były trzeźwe.

Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 27.1. prawo o ruchu drogowym „kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującemu się na przejeździe”.

KPP Chodzież