Grudniowe kalendarzowe spotkanie autorskie

18 grudnia w Klubie Muzycznym SCENA odbył się ostatni w tym roku wieczór z cyklu Kalendarzowe spotkanie autorskie z poezją i malarstwem. Bohaterem grudniowego spotkania był organizator tego typu spotkań Tomasz Perlicjan, który zaprezentował swoją poezję i malarstwo m.in. formie poedysku. O akcent muzyczny zadbał Mag@ Chay. Czwartkowe spotkanie było również okazją do prezentacji nowego kalendarza poetyckiego na 2015 rok.

– Dziś pokazałem moją sztukę wideo, która jest bliska temu co robię. To, co namaluję, czasami sfilmuję we fragmentach, potem to wkomponuje w jakiś obraz, czasami okraszony moją poezją. Publiczności mogłem zaprezentować dwa poedyski, które robiłem wcześniej z ciekawymi osobami, czyli Paulą Marinelli i Michałem Adamczewskim, jako Chmura Artystyczna. Na dzisiejszy wieczór przyniosłem tylko jeden obraz. Z jednej strony jest to swego typu prowokacja, a z drugiej strony pozwoliło się skupić ludziom na obrazie, który był wyświetlany z projektora – mówi Tomasz Perlicjan.

Po raz trzeci Porozumienie Samorządowe, które wspiera inicjatywy kulturalne, postanowiło wydać kalendarz poetycki na 2015 rok. Jak mówi Tomasz Perlicjan w kalendarzu znajdą się niektórzy artyści, których poznaliśmy w tym roku, ale również nowe osoby.

– W Pile mamy dużo niesamowitych twórców, artystów, muzyków, poetów, ludzi kultury, którymi trzeba się chwalić, stąd od stycznia kontynuacja raz w miesiącu takich spotkań – dodaje Perlicjan.

Kalendarz, który do nabycia jest w klubie Muzycznym Scena jest cegiełką na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile, zatem kupując egzemplarze kalendarza dla siebie i dla znajomych wspierają Państwo szczytną inicjatywę.

Sebastian Daukszewicz

grudniowe_kalendarzowe01

grudniowe_kalendarzowe02 grudniowe_kalendarzowe03 grudniowe_kalendarzowe04 grudniowe_kalendarzowe05 grudniowe_kalendarzowe06 grudniowe_kalendarzowe07 grudniowe_kalendarzowe08 grudniowe_kalendarzowe09 grudniowe_kalendarzowe10 grudniowe_kalendarzowe11 grudniowe_kalendarzowe12 grudniowe_kalendarzowe13 grudniowe_kalendarzowe14 grudniowe_kalendarzowe15 grudniowe_kalendarzowe16 grudniowe_kalendarzowe17 grudniowe_kalendarzowe18 grudniowe_kalendarzowe19 grudniowe_kalendarzowe20 grudniowe_kalendarzowe21 grudniowe_kalendarzowe22 grudniowe_kalendarzowe23 grudniowe_kalendarzowe24 grudniowe_kalendarzowe25 grudniowe_kalendarzowe26 grudniowe_kalendarzowe27 grudniowe_kalendarzowe28 grudniowe_kalendarzowe29 grudniowe_kalendarzowe30 grudniowe_kalendarzowe31 grudniowe_kalendarzowe32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *