Grupa KRUK otworzyła oddział w Pile. Na początek zatrudnili 80 osób

Grupa KRUK, czyli największa w Europie Centralnej firma, która w sposób pro-ugodowy umożliwia swoim klientom wyjście z zadłużenia, po przejęciu udziałów w spółce Presco Investments uruchomiła w Pile przy ulicy Okrzei 18 swoje drugie centrum operacyjne w Polsce. W nowym oddziale KRUKa pracuje już 80 osób.

Klientami Grupy są osoby zmagające się z problemem nadmiernego zadłużenia. Dlatego firma buduje pozytywne relacje i pomaga w odzyskaniu wiarygodności finansowej. Stoi na straży norm społecznych i prawnych nakazujących regulowanie zaciągniętych zobowiązań. Grupa KRUK chce być najbardziej innowacyjną i jedną z największych na świecie grup obsługujących osoby z problemem nadmiernego zadłużenia.

Grupa KRUK zamierza również czynnie współdziałać z władzami miasta. Potwierdził to zarówno prezes Piotr Krupa, jak i prezydent miasta Piły, Piotr Głowski.

– Gdy kilka miesięcy temu usłyszałem o ewentualnej decyzji żeby zlokalizować firmę na terenie Piły umówiłem się na spotkanie, do którego doszło we Wrocławiu. Tam poznając filozofię firmy doszliśmy do tych samych wniosków, czyli że trzeba z ludźmi rozmawiać. Starałem się pokazać, że Piła to miasto z ogromnym potencjałem ludzkim. Bardzo się cieszę z każdego nowego pracodawcy w Pile. Obiecuje pomoc na każdym etapie – mówił Piotr Głowski, prezydent Piły na konferencji prasowej, która odbyła się 10 maja w pilskim oddziale firmy.

Grupa Kruk ma odziały m.in. w Bukareszcie, Hradcu Kralove, Berlinie, Madrycie. Piła jest najbardziej wysuniętym odziałem operacyjnym na północ Europy. Jak mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A firma mogła zdecydować się na inną lokalizację ich nowego oddziału, ale Piła przekonała ich do siebie bardzo szybko i skutecznie. Tutaj znaleźli zainteresowanie władz miasta i chęci wsparcia ich działań.

– Otwarcie nowej siedziby to kolejny krok milowy w historii naszej firmy. Łączymy z tym wydarzeniem ambitne plany na przyszłość. Jest mi bardzo miło, że jako firma spotkaliśmy się z tak pozytywnym przyjęciem władz miasta i mieszkańców. Byliśmy w szoku, że prezydent Piły osobiście nas odwiedził  i udało się nam porozmawiać. To był ten przełomowy moment, że postanowiliśmy ten drugi odział otworzyć w Pile. Chcemy stać się częścią pilskiej społeczności i aktywnie wspierać jej rozwój –Piotr Krupa, prezes KRUK S.A. mówi – Już w kwietniu rozpoczęło pracę ok. 80 osób. Wierzę, że to na dobry początek. Po założeniu firmy we Wrocławiu w 1998 roku pracowało w niej kilka osób – dziś to ponad 2, 5 tysiąca osób w Europie Centralnej.

Większość 80 osobowej kadry stanowią byli pracownicy z Grupy P.R.E.S.C.O., którzy pomyślnie przeszli rekrutację w KRUK-u. Zatrudniona kadra to specjaliści w wielu obszarach – , pracownicy administracyjni, contact center, informatycy. Obecnie spółka poszukuje jeszcze specjalisty do spraw koordynacji i wsparcia technicznego Contact Center (odpowiedzialnego m.in. za nadzór ruchu telefonicznego) oraz HR Business Partnera, który będzie odpowiedzialny m.in. za doradztwo personalne i zarządzanie zasobami ludzkimi.

W ramach współpracy z Urzędem Miasta w Pile Grupa KRUK organizuje wystawę fotograficzną, która przedstawia pozabiznesową działalność firmy. Wystawa znajduje się na pierwszym piętrze Urzędu i można ją obejrzeć od 10 do 27 maja. Dzięki temu Pilanie mają możliwość bliższego poznania nowego pilskiego pracodawcy.

A jak wygląda zadłużenie obsługiwane przez Grupę KRUK w I kwartale 2016 r. w powiecie pilskim?

• w I kwartale 2016 roku wynosiło prawie 69,5 mln zł

• 9 662 tyle było spraw zadłużonych osób i firm

• Mieszkańcy miast – 77%, mieszkańcy wsi – 23% Mężczyźni – 58%, Kobiety – 42%

• Najwięcej osób zadłużonych jest spod znaku Ryb, Byka, Bliźniąt-najmniej spod znaku Skropiona, Strzelca i Koziorożca

• Średni wiek osoby zadłużonej to 46 lat, ale najwięcej długów mają osoby w wieku36-40 lat

• Średnie zadłużenie osoby fizycznej wynosi obecnie 6778 zł

• Wysokość największego długu osoby fizycznej w powiecie pilskim to 1,32 mln zł

Wkrótce także do każdego gospodarstwa domowego w Pile powinna trafić gazetka Pilne Tematy” a w niej: przedstawienie KRUKa, jako nowego mieszkańca w Pile, 50 sposoby na oszczędzanie, porady dotyczące sposobów na wyjście z zadłużenia, quiz na to, jaką mamy osobowość finansową oraz wystawa tematyczna w Urzędzie Miasta w Pile pokazująca KRUKa i jego działania CSR.

O Grupie KRUK

Firma KRUK S.A. jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Od 1998 roku KRUK odzyskuje wierzytelności konsumenckie i gospodarcze. Wśród szerokiego grona partnerów biznesowych firmy są: banki, instytucje finansowe, telekomunikacyjne, mieszkaniowe, produkcyjne czy samorządowe. W 2011 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KRUK S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej KRUK, do której w Polsce należą również m.in. Kancelaria Prawna RAVEN Krupa & Stańko spółka komandytowa, Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. oraz KRUK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz fundusz sekurytyzacyjny PROKURA NS FIZ. Centrala Grupy KRUK mieści się we Wrocławiu. Poza Polską Grupa KRUK działa również w Rumunii, Czechach, Słowacji, w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii, zatrudniając ponad 2635 osób (stan na 31 grudnia 2015 r.).

Sebastian Daukszewicz

grupa_kruk00

grupa_kruk10 grupa_kruk01 grupa_kruk02 grupa_kruk03 grupa_kruk04 grupa_kruk05 grupa_kruk06 grupa_kruk07 grupa_kruk08 grupa_kruk09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *