Hala Sportów Walki czeka na pierwszych użytkowników

W piątek, 20 listopada, została zaprezentowana Hala Sportów Walki, mieszcząca się przy ul. Sportowej w Pile, nieopodal Stadionu Miejskiego. Kto widział jeszcze kilkanaście miesięcy temu podupadający budynek magazynowy, a dziś miał okazję zobaczyć w co się przeistoczył, z niedowierzaniem i podziwem kręcił głową. Rzeczywiście jest co podziwiać.

– Byłem tutaj na etapie, kiedy zastanawialiśmy się co z tym obiektem można zrobić. Czy on nadaje się jeszcze do adaptacji, żeby przy przebudowanym stadionie, przebudowanej części hotelowej, również te pozostałe elementy należące do MOSiR-u nie straszyły. Byłem na etapie, kiedy tu trwała budowa. Ale muszę powiedzieć, że między tym co ostatnio widziałem, a tym co jest obecnie, jest tak kolosalna różnica, że jak dzisiaj wszedłem do tego obiektu, stanąłem zaskoczony, że udało się aż tyle zrobić. Należą się wielkie gratulację dla Dariusza Kubickiego, dyrektora MOSiR-u oraz ekipy, która tego dokonała – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Obiekt, w którym kiedyś mieściły się pomieszczenia warsztatowe, jeszcze wcześniej stolarnia, a ostatnio był używany jako magazyn MOSiR-u, przeszedł niewyobrażalną metamorfozę, właściwie będąc przebudowanym od fundamentów. Teraz będą mogli z niego korzystać przede wszystkim bokserzy Sokoła, judocy Gwardii, czy przedstawiciele boksu tajskiego. Jednak znajdujące się w nim sale treningowe będą dostępne dla wszystkich chętnych. Jak mówi Dariusz Kubicki, już wiadomo, że jego użytkownikami będą także uczniowie z Centrum Kształcenia NAUKA.

W wyremontowanym obiekcie, zajmującym 600 metrów kwadratowych powierzchni, do dyspozycji są dwie sale treningowe, zaplecze socjalne, pokoje dla trenerów czy szatnie.

Remont i przeistoczenie starych magazynów w Halę Sportów Walki kosztował c. 1 mln 200 tys. złotych. W dalszej perspektywie MOSiR chce stworzyć siłownię, a w nieco bliższej zakupić ring bokserski z prawdziwego zdarzenia, którego koszt będzie oscylował w granicach 70 tys. złotych.

mm

hala_sportow_walki00

hala_sportow_walki23 hala_sportow_walki01 hala_sportow_walki02 hala_sportow_walki03 hala_sportow_walki04 hala_sportow_walki05 hala_sportow_walki06 hala_sportow_walki07 hala_sportow_walki08 hala_sportow_walki09 hala_sportow_walki10 hala_sportow_walki11 hala_sportow_walki12 hala_sportow_walki13 hala_sportow_walki14 hala_sportow_walki15 hala_sportow_walki16 hala_sportow_walki17 hala_sportow_walki18 hala_sportow_walki19 hala_sportow_walki20 hala_sportow_walki21 hala_sportow_walki22

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *