Happy Punky Gig Piła czyli koncert Qulturka, Soraga, SCV, Que Pasa w Klubie BARKA!!!

W sobotę, 12 marca w Klubie Muzycznym Barka – Piła, ul. Wodna (na rzece Gwda) o godz. 19.00 rozpocznie się koncert pod hasłem: Muzyka Przeciwko Rasizmowi. Wstęp tylko 15 zł.
Wystąpią:

QULTURKA
(punk rock ska Piła)
www.facebook.com/qulturka.band

SORAGA
(punk rock Piła)

SCV
(reggae ska Piła)

QUE PASA
(punk Koszalin)

QULTURKA
Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska i reggae. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Teksty traktują o otaczającej rzeczywistości ale podane są w sposób niebezpośredni i nieoczywisty. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Zaangażowanie słychać nie tylko w tekstach ale widać w działalności zespołu, który od lat współpracuje z „Nigdy Więcej” propagując kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi.

Zespół powstał w Pile w 1995r. pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Przez lata istnienia zespół zagrał sporo koncertów u boku m.in. takich kapel jak: U.K. SUBS, Kult, Armia, Pidżama Porno, Strachy na Lachy, The Vibrators, Farben Lehre, KSU, Moskwa, Jafia Namuel, Tequilla Girls, Habakuk, GA-GA Zielone Żabki, Zmaza, Alians, Post Regiment, Włochaty, WC, Świat Czarownic, Fate oraz na kilku festiwalach – m.in. WOODSTOCK, WARHEAD, MUSZLA-FEST, JAROCIN, POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasie Punky Reggae Live.

Wokalistka zespołu Qulturka występowała z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI. Wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na najnowszej płycie zespołu STRACHY NA LACHY.

W dorobku zespół ma następujące wydawnictwa:
1. Kulturka _ Demo, 2000.
2. Kulturka _ Samirazem, 2002.
3. Qulturka _ LIVE 2007 (koncert 22.04.2007r. Szczecin).
4. Qulturka _ Biały, żółty, czerwony, czarny, 2010.
5. Qulturka _ EKG, 2015.

Kilka numerów można też znaleźć na krajowych i zagranicznych składankach m.in. „Pasażer”, „Band.pl”, „Support the scene – confront facism and racism’, Składak vol. 2.

Skład zespołu:
* Aśka ACHA Naranowicz – wokal
* Leszek LEON Naranowicz – wokal
* Darek QUŁAK Kułak – perkusja
* Paweł PCHEŁAS Paliński – bas
* Tomek KORABOL Kułak – akordeon
* Bartek DZIADOLL Dziadek – gitara
* Patryk LEMAN Lemański – gitara

Oficjalna strona: www.qulturka.band.pl
Facebook: http://www.facebook.com/qulturka.band
You tube: https://www.youtube.com/results?search_query=qulturka

Street City Vibration (SCV)

Jesteśmy zespołem z Piły grającym własne wyobrażenie reggae / roots / ragga. Chcemy przekazywać idee oraz wartości we własnym oryginalnym, pełnym energii wydaniu. Zespół powstał w grudniu 2012 r. przez długi czas ukrywał się w podziemiach, garażach i salkach, szlifując materiał, uzupełniając skład.

W gotowości od 2014 ujawniamy naszą twórczość i przekazujemy ją światu.

Aktualna ekipa to:
– Anita Hajman (keyboard, syth, wokalizer no.2)
– Andrzej Wojciechowski (drummer)
– Jakub Wicher (bass guitar)
– Marcin Ciupa (guitar no.1)
– Marek Kubik (guitar no.2 (solo), melodica)
– Nikodem Ratajczyk (wokalizer no.1)

https://www.facebook.com/scvofficial

Que Pasa

Skład zespołu w ostatecznej formie wykrystalizował się w kwietniu 2014 roku, debiutując już w maju, po wygranych eliminacjach do Rock nad Wieprzą. Od tego czasu grupa regularnie koncertuje i aktywnie udziela się w granicach województw pomorskich, zarówno na dużych scenach imprez plenerowych jak i rockowych klubach.

Grupa dzieliła scenę m.in. z The Analags, Zielone Żabki, Bunkier, Farben Lehre, Leniwiec czy 747, ale również z artystami spoza punkowego klimatu, takimi jak Katarzyna Nosowska, Pogodno czy Obershlesien. Do najważniejszych wyczynów zespołu można zaliczyć wygranie Przeglądu RoCKowego w Kołobrzegu w 2015 roku, czy 2 miejsce w darłowskim Odkrywcy Talentów.

Kapela bazuje wyłącznie na własnej twórczości, komponując muzykę stricte punkową, sięgając do korzeni polskiego punk rocka, lecz wydając ją w żywej i nowoczesnej formie.

https://www.facebook.com/quepasapunk/

Soraga

Pilski punkowy zespoł działający od paru ładnych lat. Soraga ma teksty na temat polityki.

 

A o to kto tam gra:
Lech Bartkowiak – gitara
Dariusz Kułak – perkusja
Bartosz Klink – gitara basowa
Szymon Majkowski – głos, gitara

https://www.facebook.com/Soraga-677690785645744/?ref=ts&fref=ts

Joanna Naranowicz

happy_punky00

happy_punky12 happy_punky01 happy_punky02 happy_punky03 happy_punky04 happy_punky05 happy_punky06 happy_punky07 SONY DSC happy_punky09 happy_punky10 happy_punky11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *