Hejt i poczucie anonimowości zza komputera

Policjantki dzielnicowe z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przeprowadziły spotkanie dla szóstoklasistów. Prelekcja w głównej mierze poświęcona była tematyce hejtu i sposobów radzenia sobie z nim.

 

Profilaktyka to jedno z ustawowych zadań policjantów. W ramach tych obowiązków mundurowi przeprowadzają m.in. liczne spotkania w szkołach. Ostatnio policjantki dzielnicowe spotkały się z uczniami klasy szóstej z wałeckiej „SP nr 2”, gdzie prelekcja w głównej mierze poświęcona była tematyce hejtu i sposobów radzenia sobie z nim.

 

Słuchacze, podczas spotkania, dowiedzieli się czym jest hejt, jak go unikać oraz co należy zrobić, kiedy staniemy się ofiarą hejtu. Niemiłe, obraźliwe, wulgarne, poniżające komentarze w sieci to niestety już prawie codzienność. Tego typu zajęcia mają na celu uświadomienie młodzieży szkolnej, że nigdy w Internecie nie jesteśmy anonimowi oraz, że za swoje nieodpowiednie zachowania w sieci możemy ponieść odpowiedzialność prawną.

 

Problem hejtu w sieci dotyka niemal każdego. To nie jest tylko problem młodzieży, to jest problem wszystkich ludzi – podkreślały policjantki. Na koniec spotkania dzielnicowe przypominały, że przekonanie o poczuciu anonimowości zza komputera jest fałszywe.

 

KPP Wałcz