Hodował w szklarni marihuanę i … pomidory

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na terenie gminy Szydłowo 27-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna hodował rośliny w szklarni razem z… pomidorami. Dodatkowo funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili blisko 70 porcji marihuany. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może teraz trafić do więzienia nawet na 8 lat.

W wyniku podjętych działań pilscy kryminalni ustalili mężczyznę, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Z zebranych w tej sprawie materiałów wynikało, że nielegalny proceder został zorganizowany w szklarni znajdującej się w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny na terenie gminy Szydłowo. 20 sierpnia w godzinach porannych funkcjonariusze postanowili sprawdzić podejrzane miejsce.

Kilka minut po godzinie 9-tej pilscy kryminalni weszli do wytypowanej posesji. Na miejscu zatrzymany został 27-letni mężczyzna. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych okazało się, że mężczyzna w szklarni zorganizował uprawę konopi indyjskich, które przysłaniały sadzonki pomidorów. Śledczy zabezpieczyli dojrzałe rośliny konopi indyjskich mierzące po 170 centymetrów.

Dodatkowo  funkcjonariusze ujawnili blisko 70 porcji środków odurzających w postaci marihuany. Narkotyki zostały natychmiast zabezpieczone, a ich właściciel został zatrzymany przez stróżów prawa. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Żaneta Kowalska – KPP Piła

hodowal_w_szklarni10

hodowal_w_szklarni12 hodowal_w_szklarni11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *