I Bieg Tropem Wilczym w Pile

Bieg_Tropem_Wilczym

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

28 lutego odbędzie się I edycja biegu „Tropem Wilczym – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Pomysłodawcą ogólnopolskiego biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja. Koordynatorem wydarzenia w Grodzie Staszica jest nieformalne stowarzyszenie Pilscy Patrioci. Dystans 1963 metry jest symboliczny, jak i cała idea tego biegu. W 1963 roku został zamordowany ostatni wyklęty bohater Józef Franczak ps. „Lalek”.

Niecałe 2 kilometry jest w stanie pokonać każdy mieszkaniec naszego regionu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny. Koszt wpisowego wynosi 25 zł, a każdy uczestnik otrzyma t-shirt z wizerunkiem jednego z bohaterów oraz po ukończeniu leśnego biegu przy ul. Mickiewicza pamiątkowy medal. Cena obejmuje również ubezpieczenie, a zapisy trwają na facebookowym profilu Pilskich Patriotów.

Jak mówią organizatorzy, bieganie stało się ostatnio najpopularniejszą formą ruchu. Chcą oni poprzez sport wypromować pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz zakrzepić wartości patriotyczne. Wszystko to odbywa się w ramach IV Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które potrwają do 11 marca.

Więcej o biegu oraz lista startowa na fp:
https://www.facebook.com/events/168750346835248/

(SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *