I i II liga żużlowa zostały połączone

ligi_zuzlowe_polaczone

Na wtorkowym spotkaniu  prezesów klubów I i II ligi żużlowej zapadła decyzja o połączeniu lig i podzieleniu ich na dwie grupy. W pierwszej grupie pojadą: Stal Rzeszów, Orzeł Łódź, Polonia Bydgoszcz, Polonia Piła, Kolejarz Rawicz i Hawi Racing Opole. W drugiej grupie pojadą: Wybrzeże Gdańsk, Lokomotiv Daugavpils, Włókniarz Częstochowa, Speedway Wanda Kraków i KSM Krosno.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny jadą w grupach systemem każda z każdą. Po tym etapie po cztery najlepsze zespoły z obu grup jadą dalej. Jednak w tej fazie będą rywalizowały wyłącznie z zespołami z grupy przeciwnej. Dwie najlepsze drużyny drugiej fazy rozgrywek zmierzą się w finale. Zastosowany podział sprawia, że dla niektórych drużyn sezon skończy się na 8 meczach. Najbardziej zapracowani (to opcja dla finalistów z grupy pierwszej) pojadą 20 spotkań.

Zaproponowany podział wzbudza zadowolenie, ale również głosy sprzeciwu z takiej decyzji. Jednak prezesi na spotkaniu w Poznaniu zdecydowali się na taki układ. Teraz nowy kształt pierwszej ligi czeka na zaakceptowanie przez Polski Związek Motorowy.

(SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *