I Turniej kadetów w kick boxingu i boksie im. Tadeusza Pietrzykowskiego

20 lutego w sali Sporty Walki Piła odbył się I Turniej kadetów w kick boxingu (formuła kick-light) i boksie, im. Tadeusza Pietrzykowskiego, który to rozpoczął IV Pilskie Dni Żołnierzy Wyklętych.

Na pilskim ringu kibice mieli okazję obejrzeć pojedynki młodych zawodników z Piły, Bydgoszczy, Złotowa, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Wałcza i Bydgoszczy, w wieku od 9 do 15 lat. Walkę pokazową w boksie stoczyli dwaj aktualni medaliści Mistrzostw Polski juniorów Krystian Romel i Mikołaj Tobera. W tym turnieju nie o wynik chodziło, choć niektórzy zawodnicy nie odpuszczali, pokazując swoje niemałe umiejętności. Decyzją sędziów wszystkie walki, a było ich piętnaście były nierozstrzygnięte.

Dlaczego Tadeusz Pietrzykowski? Mimo, iż nie był on jednym z wyklętych postanowiliśmy nadać turniejowi jego imię, dlatego że jest on symbolem oporu, który Polacy stawili się niemieckim i rosyjskim najeźdźcom w czasie II wojny światowej. Był jednym z pierwszych więźniów Auschwitz. Przedwojenny bokser stoczył w obozie mnóstwo walk z obozowymi kapo, które niejednokrotnie wygrywał. Jest to bez wątpienia postać, którą młodym sportowcom warto przedstawiać – mówi organizator turnieju Przemek Leniec, Sporty Walki Piła.

W trakcie turnieju odbyło się 15 walk w boksie i kick boxingu. Wszystkie na zasadach sparingów kończyły się werdyktem remisowym. Wystąpili zawodnicy następujących klubów: Sporty Walki Piła, Spider Złotów, Sokół Piła, Korona Wałcz, Golden Dragon Bydgoszcz, Fight Club Kalisz Pomorski, Klub walki Washi Złocieniec.

Jak mówi organizator, Przemek Leniec, dla większości pilskich młodych zawodników były to pierwsze pojedynki, od razu przed liczną publicznością, która tego dnia odwiedziła salę Sportów Walki w Pile. To na pewno bezcenne doświadczenie tych młodych zawodników, które miejmy nadzieję zaprocentuje już w najbliższych startach.

Organizatorzy dziękują za wsparcie imprezy: Extreme Hobby, Jotpeshop, Powiat Pilski, Korona Wałcz, Akom systemy i urządzenia ochrony mienia, Instytut Pamięci Narodowej, Kolejowy Sklep Sportowy w Pile.

Sebastian Daukszewicz

turniej_kadetow00

turniej_kadetow61 turniej_kadetow01 turniej_kadetow02 turniej_kadetow03 turniej_kadetow04 turniej_kadetow05 turniej_kadetow06 turniej_kadetow07 turniej_kadetow08 turniej_kadetow09 turniej_kadetow10 turniej_kadetow11 turniej_kadetow12 turniej_kadetow13 turniej_kadetow14 turniej_kadetow15 turniej_kadetow16 turniej_kadetow17 turniej_kadetow18 turniej_kadetow19 turniej_kadetow20 turniej_kadetow21 turniej_kadetow22 turniej_kadetow23 turniej_kadetow24 turniej_kadetow25 turniej_kadetow26 turniej_kadetow27 turniej_kadetow28 turniej_kadetow29 turniej_kadetow30 turniej_kadetow31 turniej_kadetow32 turniej_kadetow33 turniej_kadetow34 turniej_kadetow35 turniej_kadetow36 turniej_kadetow37 turniej_kadetow38 turniej_kadetow39 turniej_kadetow40 turniej_kadetow41 turniej_kadetow42 turniej_kadetow43 turniej_kadetow44 turniej_kadetow45 turniej_kadetow46 turniej_kadetow47 turniej_kadetow48 turniej_kadetow49 turniej_kadetow50 turniej_kadetow51 turniej_kadetow52 turniej_kadetow53 turniej_kadetow54 turniej_kadetow55 turniej_kadetow56 turniej_kadetow57 turniej_kadetow58 turniej_kadetow59 turniej_kadetow60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *