Idothings powraca z nowym singlem!

Twórca piosenek wychowany w Pile prezentuje światu swój pierwszy utwór w języku polskim. Singiel „Kwiaty” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Do utworu wydany został hipnotyzujący teledysk nagrany w klimacie czasów PRL-u.

Idothings

Pod pseudonimem kryje się 28-letni twórca piosenek, który wychował się w Pile. Jego debiutancki singiel „Telepathy” został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków. Sam produkuje muzykę, pisze teksty i śpiewa. Ma w swoim katalogu setki utworów, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego.

Ostatnią dekadę spędził na doskonaleniu swoich umiejętności produkcyjnych, pobieraniu lekcji śpiewu i tworzeniu własnego stylu. Sam reżyseruje swoje teledyski. Muzyka idothings łączy wpływy ze świata synth-popu, muzyki elektronicznej, a także z lat 80-tych.
 
Kwiaty

„Kwiaty” to pierwsze piosenka w języku polskim, którą zaprezentował wykonawca. Ma na swoim koncie już dwa wydane single, do których sam wyreżyserował i zmontował klimatyczne teledyski. Poznański songwriter traktuje piosenkę niczym swój debiut – pisanie w ojczystym języku wydaje się dużo bardziej intymne i osobiste. Piosenka przywołuje na myśl największe hity lat 80-tych. Idothings w duchu tanecznego synth popu i italo disco garściami czerpie inspiracje od takich artystów, jak Savage, Alphaville czy rodzimego Papa Dance.

Historia w teledysku bezpośrednio nawiązuje do tekstu piosenki. Traktuje o parze kochanków, których przypadkowe spotkanie przywołuje dawne wspomnienia nieudanej relacji.

Żal, utracone szanse, bezsilność w próbach walki o prawdziwe uczucie to tylko niektóre z emocji, które wypływają z tekstu i są dla odbiorcy niemalże namacalne.

Wykonawca tak mówi o swojej piosence: Romantyczne spotkania w tych czasach stały się bardzo uciążliwe. Arogancja, zbyt pochopna ocena i szereg opisanych schematów, jak „benching” czy „ghosting” to definicja naszych czasów. Strach i panika coraz częściej towarzyszą poznawaniu nowych osób. We wszechobecnym pośpiechu brakuje czasu na poznawanie innej perspektywy, jesteśmy zbyt niecierpliwi i chcemy mieć wszystko od razu. Brakuje czasu na uczenie się drugiego człowieka. O tym właśnie jest ta piosenka.

Singiel promuje hipnotyzujący teledysk, który został nakręcony przez Jakuba Lorenca, znanego ze współpracy z takimi artystami jak Bloki, Rosalie., Anieli, czy Magda Mielcarz.

Link do teledysku: www.youtube.com/watch?v=7-ffkIzSDmE
Spotify: https://tiny.pl/wp8l3
Instagram: www.instagram.com/ido_things/

idothings/ Management

idothings powraca

idothings powraca_02 idothings powraca_03