Igrzyska Nike po raz 31.

14 maja na stadionie sportowym przy ul. Żeromskiego w Pile, odbyły się XXXI Igrzyska w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem NIKE 2012″. W zawodach lekkoatletycznych wzięło udział ponad stu młodych sportowców z Czarnkowa, Gębic, Jastrowia, Starej Łubianki, Wągrowca, Wielenia, Wyrzyska i z Piły.

Celem igrzysk było wspomaganie wszechstronnego rozwoju fizycznego, wdrożenie do rywalizacji sportowej zgodnie z zasadami fair play oraz wyłonienie reprezentacji regionu na Mistrzostwa Polski. Igrzyska zakończyły się sukcesem uczniów i uczennic OSW w Pile, którzy zajęli pierwsze miejsca w ogólnej punktacji zespołowej czwartkowych zawodów.

– Dzieci, które zdobyły znaczące wyniki będę zakwalifikowane na mistrzostwa kraju, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Nasze dzieci bardzo chętnie biorą z zawodach, które organizujemy dla nich. One nie mają szansy popisywać się w olimpiadach przedmiotowych, ale za to w sporcie mają duże szanse na dobre wyniki. Oni się aż palą aby uczestniczyć w tych zmaganiach. Najlepsi otrzymują puchary, które ufundował Starosta Pilski Franciszek Tamas, Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, Senator RP Mieczysław Augustyn i Prezes TPD Leszek Raźniewski, którym serdecznie dziękuję – mówi Aleksandra Błażejewska, prezes Stowarzyszenia „Sprawni-Razem”.

Dzieci brały udział w biegu na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m. Były sztafety, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, rzut oszczepem i pchnięcie kulą.

Organizatorem Igrzysk jest Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe „Sprawni-Razem Oddział terenowy w Pile.

(SE)

igrzyska_Nike01

igrzyska_Nike02 igrzyska_Nike24 igrzyska_Nike23 igrzyska_Nike22 igrzyska_Nike21 igrzyska_Nike20 igrzyska_Nike19 igrzyska_Nike18 igrzyska_Nike17 igrzyska_Nike16 igrzyska_Nike15 igrzyska_Nike14 igrzyska_Nike13 igrzyska_Nike12 igrzyska_Nike11 igrzyska_Nike10 igrzyska_Nike09 igrzyska_Nike08 igrzyska_Nike07 igrzyska_Nike06 igrzyska_Nike05 igrzyska_Nike04 igrzyska_Nike03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *