II edycja „Jestem zameldowany – jestem fair” wystartowała!

2_edycja_jestem_zameldowany
II edycja akcji „Jestem zameldowany – jestem fair” wystartowała. Po raz kolejny ma ona na celu zwiększenie przychodów z podatku PIT od mieszkańców Gminy Szydłowo poprzez promowanie wiedzy, iż aż 37% kwoty podatku PIT zasila budżet Gminy, w której są oni zameldowani (lub ją zamieszkują).

Każda osoba, która zdecyduje się wziąć udział w akcji, ma szansę wygrać ciekawe nagrody. Wśród nich są m.in. ciśnieniowy ekspres do kawy, rower oraz drobny sprzęt AGD. W jaki sposób przystąpić do akcji? Jest to bardzo proste – wystarczy bowiem zaznaczyć w deklaracji PIT miejsce zamieszkania w Gminie Szydłowo, wejść na stronę www.szydlowo.pl/pit i wypełnić znajdujący się tam formularz. Można to zrobić do 10 maja 2020 roku.

Mieszkańcom zdarza się czasami ubolewać nad faktem, że liczba inwestycji na terenie Gminy Szydłowo nie jest satysfakcjonująca. Często jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że poprzez płacenie podatków w Gminie, mają realny wpływ na poziom dochodów budżetu Gminy. Za większymi dochodami idą natomiast większe nakłady na inwestycje. I tak kółko się zamyka.

Według szacunków ok. 30% mieszkańców Gminy Szydłowo nie płaci podatku dochodowego do naszej Gminy. Oznacza to, że rocznie tracimy ponad 3 miliony złotych, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje w naszych miejscowościach. Te 3 miliony wystarczyłyby np. na wybudowanie 3 kilometrów dróg osiedlowych, postawienie 270 lamp oświetleniowych na ulicach lub inwestycję w 9 kilometrów chodnika.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Szydłowo do udziału w akcji „Jestem zameldowany – jestem fair”. Nie bądźmy obojętni na rozwój naszego samorządu. Rozstrzygnięcie akcji nastąpi 15 maja 2020 roku.

Kamil Grochowski