II Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski – Powiat Pilski – 27.09.2014 r.

Trwają przygotowania do największej imprezy w powiecie pilskim organizowanej przez kobiety dla kobiet. W tym roku II Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski – Powiat Pilski pod matronatem Stowarzyszenia Kongres Kobiet, odbędzie się 27 września 2014. Spotkanie, w którym weźmie udział kilkaset pań z całego powiatu, odbędzie się w przepięknej scenerii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Kołobrzeskiej 15 w Pile.

Hasło tegorocznego kongresu to: „Kobiety dla Powiatu, Powiat dla Kobiet – wspólnota, równość, przedsiębiorczość”, które jest odzwierciedleniem przekonania w sens integracji nie tylko społecznej, obywatelskiej, ale i przedsiębiorczej.

Na tegorocznym kongresie poruszanych będzie kilka ważnych tematów dialogu społecznego, m.in.: kobiety (w) i samorząd, siła kobiet na wsi, historie naszych sukcesów. Kongresowi towarzyszyć będzie Park Kobiet będący formą targów przedsiębiorczości kobiet tj. ekspozycji, spotkań, prezentacji, konsultacji, warsztatów i wystaw.

Kongresowi przyświeca cel charytatywny tj. kontynuujemy zbiórkę na Agatkę Koc oraz wspieramy nową uczestniczkę – Danutę Drygas.

Na uczestniczki kongresu czeka mnóstwo atrakcji w PARKU KOBIET, gdzie pod „czujnym okiem” nauczycieli z Centrum Kształcenia „Nauka” uczesze panie 14 przyszłych fryzjerek. Z pomocą swoich profesjonalnych wizażystów i kosmetyczek firma „Sekrety Urody – Drogerie blisko Ciebie” zmieni image pań „od stóp do głów”. Stylistka z FORLADIES, doradzi w zmianie wizerunku. Do PARKU KOBIET zapraszamy także na aromatyczną kawę z ciastem oraz pyszne jedzenie. Wszystkie usługi w PARKU KOBIET są bezpłatne. Równolegle będą odbywały się różne warsztaty – artystyczne, psychologiczne, edukacyjne. Ponadto przez cały czas trwania PARKU KOBIET, będzie odbywał się konkurs, w którym każda uczestniczka / uczestnik wygrywa nagrodę. Doktor Paweł Wasilewski jest fundatorem nagrody głównej o wartości 7200 zł tj. 2 x voucher do Kliniki „Medycyna Estetyczna i Laseroterapia”.

Kolejny już rok nad PARKIEM KOBIET będzie czuwała Aldona Fryc-Czerska, natomiast Iwona Kamińska-Lech koordynuje całość kongresu. Ponadto w organizacji kongresu bierze udział szeroka grupa zaangażowanych kobiet oraz wolontariuszek i wolontariuszy. Kongres nie mógłby się odbyć bez przyjaciół i darczyńców, którym organizatorki składają serdeczne i gorące podziękowania.

Kobiety! Przyjdźcie i weźcie udział w II Kongresie Kobiet Północnej Wielkopolski – Powiat Pilski. Czeka was bardzo dużo atrakcji, entuzjazmu i inspiracji. Na kongresie mile widziani są także panowie.

Aktualne informacje o kongresie – na bieżąco – zamieszczane są na stronie: www.kongres.pila.pl oraz na profilu www.facebook.com/kongrespila.

Rejestracja: rejestracja-kongres@wp.pl lub nr tel. 882 492 272.

Udział w kongresie jest bezpłatny.

red

kongres_kobiet_polnocnej10

kongres_kobiet_polnocnej11