II Wiosenny Bieg Sztafetowy

29 marca 2015 roku o godzinie 10:00 nad jeziorem miejskim w Chodzieży odbył się „II Wiosenny Bieg Sztafetowy o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży”. Poza popularyzacją biegania oraz propagowaniem zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności, głównym celem biegu była edukacja społeczna z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Patronat nad biegiem objął Starosta Powiatu Chodzieskiego, Burmistrz Miasta Chodzieży oraz Dyrektor MOSiR w Chodzieży.

W zawodach udział wzięło 14 drużyn, także z poza powiatu chodzieskiego. Trasa biegu miała 5km długości i prowadziła zawodników malowniczą trasą po promenadzie wokół chodzieskiego Jeziora Miejskiego. Profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu zapewniła firma „f-time” w Pile.

Najwięcej powodów do zadowolenia miała zwycięska drużyna „Lokator Nieruchomości Piła”, która pokonała trasę biegu w znakomitym czasie 15:20. Druga na mecie zameldowała się drużyna strażaków z KP PSP w Pile (16:19), natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży (16:24).

Dalsze miejsca zajmowane przez poszczególne drużyny:

4. „Lokator Nieruchomości Piła II” – 16:51,
5. KP PSP w Chodzieży – 17:00,
6. BAKER’S TEAM – 17:19,
7. 4 RUN TEAM – 17:47,
8. Rogoziński Klub Biegacza – 18:53,
9. KP PSP w Szamotułach – 18:59,
10. OSP Miasteczko Krajeńskie – 19:39,
11. OSP Stróżewo – 19:43,
12. Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe – 19:51,
13. Sprinterzy – 20:54,
14. MDP Stróżewo – 22:49.

Niedzielną sportową uroczystość uświetnili swoją obecnością Wicestarosta Powiatu Chodzieskiego Mirosław Juraszek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Paweł Tabat oraz Dyrektor MOSiR w Chodzieży Janusz Smaruj.

II Wiosenny Bieg Sztafetowy o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży zakończył się wręczeniem pucharu przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży bryg. Przemysława Skoniecznego, wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem medali i dyplomów. Ponadto trzy najlepsze drużyny nagrodzone zostały nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starosto Powiatowe w Chodzieży, Gminę Miejską Chodzież, Biuro Nieruchomości „Lokator” w Pile oraz Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „ANTECH” w Pile, którym Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży składa serdecznie podziękowania.

Dziękujemy również Panu Januszowi Smarujowi oraz Stowarzyszeniu Biegowemu „4 RUN TEAM Piła” za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu biegu.

Szczegółowe wyniki oraz fotogaleria z biegu, znajduje się na stronie internetowej www.f-time.pl w zakładce wyniki.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny „I wiosenny bieg sztafetowy o Puchar Komendanta PSP w Chodzieży” związany był ze Sztandarem, jaki pozyskała później chodzieska Komenda. Mamy nadzieję, że bieg ten na stałe zagości w corocznym grafiku sportowym.

Tekst: mł. asp. Krzysztof Zawistowski
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Chodzieży, F-time w Pile

wiosenny_bieg_sztafetowy01

wiosenny_bieg_sztafetowy02 wiosenny_bieg_sztafetowy03 wiosenny_bieg_sztafetowy04 wiosenny_bieg_sztafetowy05 wiosenny_bieg_sztafetowy06 wiosenny_bieg_sztafetowy07 wiosenny_bieg_sztafetowy08 wiosenny_bieg_sztafetowy09 wiosenny_bieg_sztafetowy10 wiosenny_bieg_sztafetowy11 wiosenny_bieg_sztafetowy12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *