Inauguracja Bezpiecznych Wakacji oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Podczas spotkania z maluchami z Przedszkola nr 19 w Pile rozmawialiśmy o bezpiecznym wypoczynku. Jest to pierwsze spotkanie pilskich policjantów w ramach zaplanowanych działań profilaktycznych Bezpieczne Wakacje oraz akcji edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzięki pomocy ze strony Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, każdy z uczestników prelekcji otrzymał drobne upominki związane z bezpieczeństwem.

26 czerwca wspólnie ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat rozpoczęliśmy działania profilaktyczne, które będą trwały przez cały okres letni. Tematem przewodnim spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 19 w Pile było bezpieczeństwo podczas letnich zabaw na podwórku oraz bezpieczny wypoczynek nad wodą. Najpierw profilaktyk przedstawił zagrożenia związane z zabawami na dworze oraz omówił jak postępować w przypadku spotkania nieznajomej osoby. Następnie funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego przypomniała najmłodszym jak bezpiecznie poruszać się po ulicy oraz sprawdziła wiedzę przedszkolaków ze znajomości numerów alarmowych. Okazało się, że dzieci doskonale wiedzą jaki numer powinny wybrać kiedy będą potrzebować pomocy. W prelekcji uczestniczył również Pan Zbigniew Szukajło ze Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, który jako strażak przez wiele lat zajmował się bezpieczeństwem nad wodą w powiecie pilskim. Wiedza i doświadczenie przekazane najmłodszym z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Stowarzyszenie przekazało dla przedszkolaków drobne upominki oraz dmuchane rękawki, które pomagają dzieciom bezpiecznie utrzymać się na wodzie.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i zachęcamy wszystkich rodziców do rozmów ze swoimi pociechami na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

inauguracja_bezpiecznych1_01

inauguracja_bezpiecznych1_06 inauguracja_bezpiecznych1_02 inauguracja_bezpiecznych1_03 inauguracja_bezpiecznych1_04 inauguracja_bezpiecznych1_05