Inauguracja sezonu Morsowego

Wprawdzie śnieg jeszcze nie spadł ani lód nie skuł wody jeziora Płotki, ale już od kilku tygodni najzagorzalsi miłośnicy kąpieli co niedzielę w południe spotykają się na Płotkach.

Przyszedł więc czas na oficjalną inaugurację sezonu kąpielowego 2016-2017 dla członków i sympatyków Pilskiego Klubu Morsów EUFORIA, która odbędzie się w niedzielę, 13 listopada, o godzinie 12.00 przy bazie nurkowej DEEP DIVER na plaży na Płotkach.

Podobnie jak w latach ubiegłych inauguracja sezonu połączona będzie z „przebierankami” – tym razem będzie to spotkanie czarodziejskie a od uczestników oczekuje się przebrania za wróżki, czarnoksiężników, złych czarownic, czarnych charakterów, topielic – bo przecież naszym celem będzie utopienie w zimnej wodzie złych emocji oraz rozładowanie stresów dnia codziennego.

A przy okazji zahartujemy nasze ciała, naładujemy się endorfinami i w dobrym nastroju, radośni, zdrowi  i uśmiechnięci dotrwamy do wiosny.

Proszę pamiętać o tym by zjawić się na Płotkach trochę przed południem i by mieć ze sobą kilka złotych do wrzucenia do skarbonki z podziękowaniem za udostępnienie gościnnych progów  szkoły DEEP DIVER.

Jeśli komuś braknie odwagi, by wejść do wody – można przecież przyjechać na Płotki by pospacerować i popatrzeć na pluskające morsy, których dobry przykład zachęci do dołączenia do naszej gromady. Na początku w kąpielach uczestniczyła garstka chętnych (zaczęło się od dwójki…) – teraz jest nas kilkadziesiąt regularnie się kąpiących – jest więc to zaraźliwe w pozytywnym znaczeniu słowa. Czyli – przyjdź, popatrz, daj się porwać, dołącz do nas! Ale pamiętaj – musisz zabrać ze sobą czapkę i obuwie (tenisówki, klapki, specjalne buty do kąpieli) – bo ciało ludzkie najszybciej wychładza się przez nogi i głowę. Ciuchy na przebranie i ręcznik są „oczywistą oczywistością”; termos z kawą czy herbatą też się przydaje, a jeśli ktoś przyniesie ciasteczka to z pewnością spotka się to z wdzięcznością pozostałych.

Jan Balcerzak

inauguracja_sezonu_morsowego0

inauguracja_sezonu_morsowego1