Intensywne opady i silny wiatr nad powiatem pilskim

W ciągu minionej doby nad powiatem pilskim odnotowano silne opady deszczu połączone z porywistym wiatrem. Gwałtownie zmieniające się warunki atmosferyczne wyrządziły wiele szkód. Strażacy wzywani byli do 80 zdarzeń, podczas których usuwali powalone drzewa blokujące drogi, uszkodzone opierzenia dachów i kominów zagrażające przechodniom oraz wypompowywali wodę z zalanych posesji.

W wyniku nawałnicy zerwane zostały linie energetyczne, które stwarzały bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego. W sumie do godzin porannych odnotowano 45 interwencji dotyczących usuwania skutków silnych wiatrów oraz 26 interwencji dotyczących podtopień. Najwięcej zdarzeń odnotowano w gminie Piła – 26 zdarzeń, w gminie Wyrzysk – 14 zdarzeń oraz w gminie Szydłowo – 11 zdarzeń. Nikt z mieszkańców powiatu pilskiego nie odniósł obrażeń. Powstałe straty dotyczą uszkodzonego mienia.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności podczas burz oraz silnych wiatrów połączonych z intensywnymi opadami deszczu. Nie należy zatrzymywać się pod liniami energetycznymi, drzewami oraz planszami reklamowymi, które potencjalnie stwarzają największe zagrożenia. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się na naszych balkonach oraz podwórkach, które mogą być porwane przez podmuchy wiatru i stworzyć zagrożenie dla innych osób.

Foto: OSP Miasteczko Krajeńskie
Tekst: mł. bryg. Zbigniew Szukajło

intensywne_opady00

intensywne_opady06 intensywne_opady01 intensywne_opady02 intensywne_opady03 intensywne_opady04 intensywne_opady05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *