Inwestycja, jakiej w Gminie Szydłowo jeszcze nie było!

50 mln euro – inwestycja brytyjskiego konsorcjum w Gminie Szydłowo!

W Gminie Szydłowo powstanie elektrownia słoneczna o nazwie „Farma Fotowoltaiczna Kotuń” o mocy 50 MW na obszarze około 70 hektarów. Będzie to pierwszy w Polsce projekt realizowany przez brytyjską firmę Lightsource bp.

Budowa startuje w bieżącym miesiącu i przyniesie niemałe podatki naszemu samorządowi. Elektrownia będzie produkować czystą energię elektryczną w ilościach odpowiadających rocznemu zapotrzebowaniu ponad 27 tysięcy polskich gospodarstw domowych. Pozwoli to na uniknięcie emisji 44 tysięcy ton CO2 do atmosfery w każdym roku jej funkcjonowania. Co warte podkreślenia, na etapie rozmów o inwestycji udało się wypracować dobre rozwiązania dla środowiska. „Farma Fotowoltaiczna Kotuń” dzięki zastosowaniu odpowiednich roślin będzie swoistą enklawą miododajną, sprzyjając bioróżnorodności. Inwestycja idealnie wpisuje się w nasze hasło #ZieloneWrotaPółnocnejWielkopolski.

Prezentujemy poniżej treść listu Michała Głowackiego – Dyrektora Lightsource BP Polska skierowanego do Mieszkańców Gminy.

szydlowo.pl

inwestycja_jakiej

inwestycja_jakiej_02