IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Pilskie_Targi_Pracy

Zależy Ci na własnym rozwoju zawodowym? Szukasz pracy? A może chciałbyś zdobyć nowe umiejętności? Masz hobby, ale nie wiesz jak na nim zarabiać? Zainwestuj w siebie i przyjdź na IV edycję Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Wzorem poprzednich edycji pozostajemy przy formule, która zakłada podział wydarzenia na TARGI EDUKACYJNE – piątek, 2 października 2015r. TARGI PRACY I KARIERY – sobota, 3 października 2015r.

Podczas jesiennej edycji targów zaprezentowana zostanie oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy. Jednym z elementów programu Targów będzie przedsiębiorczość oraz zakładanie i rozwijanie własnej działalności gospodarczej (m.in. startupy). Podobnie jak w przypadku wcześniejszych edycji Targów tak i tym razem liczymy na obecność pracodawców z Piły i regionu. Oferujemy im miejsca wystawowe, na których będą mogli zaprezentować profil swojej firmy, jak i przeprowadzić bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami. Chętni będą mogli na miejscu skorzystać ze specjalnego miejsca, przeznaczonego na przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej. Współorganizatorem wydarzenia pozostają nasi stali partnerzy:
– Inwest-Park Sp. z o.o.
– Cech Rzemiosł Różnych w Pile
– Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Pile
– Powiatowe Centrum Edukacji w Pile
– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile

Patronat merytoryczny nad Targami objął m.in. Wydział Gospodarki i Techniki z siedzibą w Pile – jednostka podstawowa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. To oczywiście nie wszyscy partnerzy, którzy deklarują współpracę.

Już wkrótce przekażemy Państwu więcej szczegółów.

W tej edycji Targi podzielone będą na TRZY STREFY:

1) PLATFORMA PRACA – wirtualna giełda pracy zlokalizowana będzie w boksach, w których będzie można wyszukać i dokonać aplikacji on-line na wybrane oferty pracy znajdujące się w bazie Platformy Praca; Strefa składać się będzie z kilku stanowisk, w których będzie można wybrać interesującą ofertę pracy oraz wysłać od razu zgłoszenie i CV; ponadto w strefie będą doradcy zawodowi, którzy m.in. pomogą napisać prawidłowo CV oraz fotograf, który wykona zdjęcia do CV.

2) STREFA PRACODAWCÓW – strefa z aktualnymi ofertami pracy, stanowiska pracodawców (hol główny)

3) STREFA KARIERY – (hol boczny – lewa strona) •

I Dzień Targów – strefa przeznaczona dla osób, które chcą założyć własną działalność, skorzystać ze szkoleń, porad Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zapoznać się z ofertą Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, szkół językowych, firm szkoleniowych, pilskich uczelni wyższych i innych podmiotów składających się na tzw. otoczenie biznesu

II Dzień Targów – strefa przeznaczona dla stoiska powiatu pilskiego i sąsiadujących powiatów prezentowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy Gościem specjalnym Targów będzie Arek Skuza – pochodzący z Piły, coach i trener biznesowy; anioł biznesu inwestujący w firmy i pozyskujący finansowanie dla firm; autor książki „Przedsiębiorczość zorganizowana. Startupy. Inwestorzy. Pieniądze.” Współtwórca Art4Europe – aplikacji, która zwyciężyła w poznańskiej edycji Hack4Europe oraz laureat konkursu Komisji Europejskiej Hack4Europe, w kategorii „projekt o największej wartości biznesowej”. Już dziś zapraszamy na spotkanie „Start up pomysł na siebie i na biznes. Przykłady pozyskiwania finansowania start upów”, które poprowadzi nasz gość specjalny.

Najbliższe Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery to także warsztaty dla młodzieży, spotkania z praktykami biznesu, prezentacja nowoczesnych zawodów, bogata oferta studiów wyższych oraz podyplomowych. Zapraszamy!

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *