Jak Bartek został strażakiem służba w KP PSP Złotów w ramach WOŚP

11-letni Bartosz jako pierwszy z dziewięciu zdobywców vouchera poznał pracę strażaków oraz funkcjonowanie jednostki „od kuchni”. Zgodnie ze strażackim porządkiem dnia o godzinie 8:00 Bartosz uczestniczył w zmianie służby, a po wspólnym śniadaniu ze zmianą służbową poznał pracowników oraz zadania wszystkich wydziałów i sekcji Komendy Powiatowej. Nasz wyjątkowy gość uczestniczył również w szkoleniach i ćwiczeniach zorganizowanych przez Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą.

 

Nie mogło zabraknąć prelekcji prewencyjnej, dzięki której Bartosz poznał właściwe sposoby reagowania  na zagrożenia występujące na obszarach leśnych, akwenach wodnych, rezerwatach przyrody, w domu i na ulicy.  Prezentację kontrolowanych niebezpieczeństw umożliwiły mobilne symulatory oraz przestrzenne instalacje imitujące zagrożenia pożarowe  znajdujące się w Sali edukacyjnej „OGNIK”.

 

Po wspólnym obiedzie z funkcjonariuszami, zadowolony ze swojej pierwszej „strażackiej służby” Bartosz zadeklarował chęć spędzenia nocy w złotowskiej strażnicy.

Kto wie?

 

Może kolejne licytacje w czasie WOŚP pozwolą spełnić dziecięce marzenia.

 

Opracowanie: Zespół prasowy KP PSP Złotów

Zdjęcia : asp. Mateusz Wiebskowski