Jak często wymieniać akumulator?

silesian

Chyba każdy kierowca przeżył lub widział sytuację, gdy w zimowy dzień auto nie odpaliło. Nerwy i stresy związane z taką sytuacją są bardzo duże, bo przecież, gdy siadamy do samochodu chcemy z niego skorzystać tu i teraz. Winny tej sytuacji jest zazwyczaj niesprawny akumulator, który najczęściej w zimowe dni odmawia posłuszeństwa. Jednak również i w inne pory roku jesteś narażony na awarię akumulatora, który uziemi Ciebie i Twój samochód. Jak zatem postępować, aby nigdy nie zastała Cię taka sytuacja? Czym w ogóle jest akumulator i jak działa?

Akumulator to najprościej rzecz ujmując bateria, która jest w naszym samochodzie i daje prąd, dzięki któremu nasz samochód może zacząć pracować. Dzięki akumulatorowi możesz też otworzyć auto z pilota, czy skorzystać z lampki, póki silnik samochodu jeszcze nie zacznie pracować. Akumulator pozwala Ci także posłuchać radia na postoju. Gdy odpalisz samochód, prąd jest wytwarzany poprzez alternator. Dzięki alternatorowi nie dość, że pojazd zasilany jest prądem, to ładowany jest akumulator, czyli bateria, która będzie Ci potrzebna, gdy znów będziesz chciał uruchomić swoje auto.

Jak to zatem się dzieje, że czasem akumulator odmówi posłuszeństwa? Otóż sytuacja wygląda podobnie jak z akumulatorkami używanymi w aparatach fotograficznych czy też w telefonach. Po jakiejś ilości ładowań baterie odmawiają posłuszeństwa. Podobnie jest z akumulatorem, które także ma swoją żywotność.

Aby zminimalizować ryzyko problemów z akumulatorem możesz co jakiś czas, szczególnie przed zimą sprawdzić stan akumulatora w specjalistycznych warsztatach samochodowych zajmujących się elektryką. Możesz też zdecydować o wymianie akumulatora, gdy tylko jego skuteczność zaczyna spadać. Zauważysz to podczas odpalania samochodu, gdy silnik zdecydowanie ciężej będzie odpalał niż dotychczas. Akumulatory nie należą do najtańszych części. Warto poszukać tańszych zamienników, choćby korzystając z portalu www.Czesciauto24.pl. Dzięki odpowiednim decyzjom, Twój pojazd zawsze odpali i nie zaskoczy Cię problem z akumulatorem w najmniej oczekiwanym momencie.
 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *