Jak przechytrzyć oszusta – konferencja „Bezpieczny Senior”

Takich spotkań nigdy za wiele. W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile przy ulicy Bohaterów Stalingradu odbyła się konferencja pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w prelekcjach przygotowanych przez komisarza Andrzeja Latosińskiego z Komendy Powiatowej Policji w Pile i Aleksandrę Pęską-Świergosz, rzecznika konsumentów z pilskiego Starostwa. Na słuchaniu się nie skończyło. Było również wiele pytań do prowadzących i żywa dyskusja.

– Ponownie okazało się, że jest duże zapotrzebowanie na takie spotkania. Publiczność była bardzo wdzięczna, z zainteresowaniem słuchała naszych rad i podpowiedzi – mówi Aleksandra Pęska-Świergosz, która poruszyła temat ryzykownych zakupów poza lokalem – na pokazach lub w domu, uczulając zwłaszcza na zbyt pochopne zawieranie umów. – Przedstawiłam kluczowe zasady odstępowania od takich umów i zaprosiłam do konsultacji w Starostwie – dodaje rzecznik.

Komisarz Andrzej Latosiński zainteresował obecnych omówieniem przykładowych trików, stosowanych zwłaszcza przez domokrążców oraz zaprezentował, na czym polega coraz częściej praktykowane oszustwo przy bankomacie.

Na zakończenie seniorzy otrzymali sporządzone w Starostwie ulotki, a także vademecum konsumenta i książki „Senior bezpieczny w świecie finansów”.

O kolejnych etapach akcji będziemy informować na bieżąco.

A.M.

jak_przechytrzyc_oszusta00

jak_przechytrzyc_oszusta01