Jaka przyszłość czeka Spółkę Exalo Drilling?

Czy druga, co do wielkości firma pod względem zatrudnienia w Pile Exalo Drilling opuści nasze miasto? Czy będą zwolnienia pracowników?  Dziś na pewno odpowiedzi na te pytania nie uzyskamy, jednak sygnały budzące niepokój się pojawiają. 24 marca w Urzędzie Miasta Piły odbyło się spotkanie pilskich parlamentarzystów, poprzednich władz Exalo z obecnym prezesem spółki Stanisławem Niedbalcem, który zapewnił, że planowana restrukturyzacja firmy w niewielkim stopniu dotyczyć będzie Piły. Nie ma również planów likwidacji siedziby Spółki w Pile. Jednak na konkrety trzeba jeszcze poczekać.

Dzień po spotkaniu w pilskim Ratuszu politycy pilskiej Platformy Obywatelskiej: eurodeputowany Adam Szejnfeld, posłanka Małgorzata Janyska, senator Mieczysław Augustyn oraz prezydent Piły, Piotr Głowski zabrali na konferencji prasowej głos w tej sprawie.

– Niepokoje pracownicze, niepokoje w firmie, zwykle towarzyszą zmianom politycznym jak to w spółce Skarbu Państwa. Zgodnie mówiliśmy, że niedobrze jak za każdym razem zmiana polityczna może oznaczać jakiś zakręt także dla pilskiej Nafty. Nowy prezes na spotkaniu uchylił tylko rąbka tajemnicy, a za parę tygodni na spotkaniu powie więcej odnośnie planów na przyszłość. Jednak ludzi, pracowników najbardziej obawiają się o miejsca pracy. Prezes nie robił tajemnicy i mówił, że jest grupa kilkuset pracowników, którzy w obecnej sytuacji firmy są utrzymywani bez możliwości w najbliższym czasie zatrudnienia, co obciąża firmę. Potrzebna będzie restrukturyzacja zatrudnienia, a tym samym zwolnienia. Uspokojono nas, że nie będzie to dotyczyło pilskiej Nafty, a jeśli tak to w niewielkim zakresie. W ocenie pana prezesa pilska Nafta wciąż pozostaje jednym z dwóch liderów tej grupy, która przynosi zyski – mówi Mieczysław Augustyn, senator PO.

Godzinę po konferencji polityków PO na swojej konferencji temat ten poruszył również poseł z Prawa i Sprawiedliwości- Marcin Porzucek.

– Spotkaliśmy się w Urzędzie Miasta na zaroszenie prezydenta Głowskiego, ale reprezentowała go pani Dudzińska. Spotkanie było awizowane jako spotkanie z nowym prezesem, ale było zwołane w dziwny niestandardowy sposób. Jakieś szybkie maile, telefony jakby się waliło i paliło, a tymczasem na tym spotkaniu, które było sympatyczne, nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło. Odniosłem wrażenie, że koledzy z PO na siłę chcieli to spotkanie zorganizować przed świętami. Mam nadzieje, że osoby z Piły nadal będą mieć pracę, firma będzie dalej się rozwijać. Jest to pierwszy zarząd, który patrzy na tą spółkę perspektywicznie i mam nadzieję, że jeśli jakieś elementy związane z restrukturyzacją się pojawią, to ta firma odżyje. Nie było rozmów, aby siedzibę firmy wyprowadzać z Piły do Warszawy. Natomiast, jeśli Exalo pozostanie w takiej formie, to nasze miasto jest najlepszym miejscem dla tej firmy – mówi Marcin Porzucek, poseł PiS.

(SE)

jaka_przyszlosc_czeka00

jaka_przyszlosc_czeka03 jaka_przyszlosc_czeka01 jaka_przyszlosc_czeka02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *