Jarmark Świętych Janów & Pilska Noc Świętojańska

Za nami Jarmark Świętych Janów – patronów Grodu Staszica, który po raz pierwszy odbył się w Pile. Od środy 24 czerwca do niedzieli 28 czerwca na ul. Śródmiejskiej odbywały się liczne koncerty, zabawy dla najmłodszych, przestawienia teatralne, a także można było oglądać i słuchać zespołów uczestniczących w 26 Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Bukowińskie Spotkania.

Oprócz występów artystycznych udostępnione były drewniane domki z rozmaitymi specjałami. W sobotę mieszkańcy mogli uczestniczyć w Pilskiej Nocy Świętojańskiej w Parku na Wyspie,  która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Mieliśmy wystawców z Białegostoku, Hajnówki, Podkarpacia, Poznania, a nawet z Litwy – w sumie było ich ponad 30. Kto odwiedził plac jarmarkowy mógł zakupić produkty spożywcze, rękodzieła ludowe, wyroby regionalne, wyroby skórzane, słowem, na każdą kieszeń było coś atrakcyjnego – mówi Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora RCK w Pile.

Przypomnijmy, że Jarmark Świętych Janów zastąpił od tego roku Jarmark Wielkanocny, który również odbywał się na pilskim deptaku.

Sebastian Daukszewicz

jarmark_swietych_janow10

jarmark_swietych_janow42 jarmark_swietych_janow11 jarmark_swietych_janow12 jarmark_swietych_janow13 jarmark_swietych_janow14 jarmark_swietych_janow15 jarmark_swietych_janow16 jarmark_swietych_janow17 jarmark_swietych_janow18 jarmark_swietych_janow19 jarmark_swietych_janow20 jarmark_swietych_janow21 jarmark_swietych_janow22 jarmark_swietych_janow23 jarmark_swietych_janow24 jarmark_swietych_janow25 jarmark_swietych_janow26 jarmark_swietych_janow27 jarmark_swietych_janow28 jarmark_swietych_janow29 jarmark_swietych_janow30 jarmark_swietych_janow31 jarmark_swietych_janow32 jarmark_swietych_janow33 jarmark_swietych_janow34 jarmark_swietych_janow35 jarmark_swietych_janow36 jarmark_swietych_janow37 jarmark_swietych_janow38 jarmark_swietych_janow39 jarmark_swietych_janow40 jarmark_swietych_janow41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *