Jastrowie. Nie ustąpił pierwszeństwa, potrącił pieszego

jastrowie_nie_ustapil

W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącony został mężczyzna. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

30 marca 2023 roku funkcjonariusze złotowskiej drogówki zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych w miejscowości Jastrowie. Po przybyciu na miejsce ustalili przebieg zdarzenia.

Przed przejściem na ul. Wojska Polskiego, zatrzymał się pojazd jadący od strony miasta, który ustępował pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu przez jezdnię. Gdy 29 letni pieszy, był już na przejściu, został potrącony przez pojazd jadący od strony Złotowa, który się nie zatrzymał i nie ustąpił pierwszeństwa. Pieszy został uderzony przez pojazd, który zatrzymał się dopiero za przejściem.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala z licznymi obrażeniami ciała, w stanie niezagrażającym jego życiu.

49 letni kierowca osobówki – sprawca wypadku w chwili zdarzenia był trzeźwy, stracił uprawnienia do kierowania. Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności wypadku, zajmą się policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ta sytuacja pokazuje, że zmienne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, nie sprzyjają żadnemu uczestnikowi ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

mł.asp. Damian Pachuc
KPP Złotów
Foto: Google Maps