Jastrowie. Seniorka wołała o pomoc – pomogli policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, z którego 91-letnia kobieta wołała o pomoc. Okazało się, że pomoc nadeszła w porę.

 

W poniedziałek (20.05) do dyżurnego złotowskiej jednostki, wpłynęła informacja od jednej z mieszkanek Jastrowia, którą zaniepokoiło wołanie o pomoc dochodzące z sąsiedniego mieszkania. Z przekazanych informacji wynikało, że we wskazanym mieszkaniu ma zamieszkiwać seniorka i to ona wzywa pomocy.

 

Skierowani na miejsce funkcjonariusze jastrowskiej jednostki potwierdzili, że z mieszkania na parterze kobieta wzywa pomocy. Z uwagi na to, że nie było możliwości dostania się wnętrza, bez wahana wyważyli drzwi i weszli do środka. W jednym z pokoi na podłodze koło łóżka, leżała 91-letnia kobieta. Seniorka uskarżała się na ból w klatce piersiowej i nie mogła wstać gdyż w wyniku upadku doznała urazu nogi.

 

Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy,a następnie przekazali pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce.

 

Na szczęście pomoc w tym przypadku przyszła w porę, dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy, samotnie mieszkających. O każdej niepokojącej sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu osoby potrzebującej informujmy służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów