Jastrowie. Włamał się do baru przy plaży

jastrowie_wlamal

Za kradzież z włamaniem odpowie 39–letni mężczyzna, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez jastrowską patrolówkę, gdy znajdował się wewnątrz baru do którego się włamał.

W godzinach nocnych, Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, został powiadomiony przez osoby przebywające na plaży w Jastrowiu, o włamaniu do baru który mieści się na terenie kąpieliska miejskiego. Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z Jastrowia, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że okno ma wyrwany rygiel i zostało uszkodzone w taki sposób że można przez nie wejść. Policjanci sprawdzili wnętrze baru i zauważyli, kasetkę z pieniędzmi która powinna znajdować się przy kasie ,a jest odstawiona i gotowa do zabrania. Okazało się, że włamywacz schował się w jednym z pomieszczeń gospodarczych, a w plecaku posiadał rzeczy pochodzące z kradzieży.

Mundurowi zatrzymali włamywacza 39-letniego mieszkańca Jastrowia, który jest dobrze znany jastrowskim policjantom. Mężczyzna w marcu tego roku opuścił zakład karny, ale w ostatnim czasie włamał się do innego lokalu w Jastrowiu. Jako recydywista wczoraj (29.06.2021r) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W tym przypadku, decyzja Sędziego z Sądu ze Złotowa, jest surowa i mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

DP
KPP w Złotowie