Jechał „zygzakiem” po drodze krajowej nr 10

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 50- letniego mężczyznę, który jechał po Drodze Krajowej nr 10 mając w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Właściwa i szybka reakcja kierujących pozwoliła wyeliminować z drogi kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

 

22 maja br. w godzinach porannych Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych kierowców. Na Drodze Krajowej nr 10 w okolicy Śmiłowa „zygzakiem” miał jechać mężczyzna w pojeździe Volkswagen. Według relacji świadków doszło również do sytuacji, w której kierujący wyjechał na tak zwaną czołówkę z innym pojazdem.

 

Na miejsce niezwłocznie zostali zadysponowani policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Kilka kilometrów dalej zatrzymali do kontroli wskazany w zgłoszeniu pojazd. Okazało się, że jego kierujący miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 50- latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i konfiskata pojazdu.

 

Dobra reakcja innych kierujących i sprawne działanie pilskich policjantów pozwoliły wyeliminować z ruchu drogowego kierowcę stwarzającego poważne zagrożenie dla innych uczestników dróg.

 

st. sierż. Magdalena Mróz

KPP w Pile