Jedni wycinają drzewa, a ludowcy sadzą

Do akcji #DrzewoDlaPolski dołączają się kolejne osoby. 6 marca przed Młodzieżowym Domem Kultury w Pile, Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk oraz Wicestarosta Stefan Piechocki nominowani do posadzenia drzewa w ramach ogólnopolskiej akcji challenge #DrzewoDlaPolski wykonali swoje zadanie wzorowo i posadzili dwa klony. Pierwsze drzewo w Polsce w ramach akcji posadził w Kaliszu poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb (PSL). Ja mówią pomysłodawcy tej akcji, liczy się każde drzewo dla Polski, im więcej tym lepiej!

Akcja #DrzewoDlaPolski to inicjatywa, która powstała w odpowiedzi na zwiększoną w ostatnim czasie wycinkę drzew, a jednocześnie w walce o lepsze powietrze w Polsce – walce ze smogiem, w walce o absorbcję CO 2.

– Kiedy mamy w wielu miastach problem z zanieczyszczonym powietrzem, smogiem, wprowadza się ustawę, która – jak widać jadąc przez Polskę – powoduje masową wycinkę drzew. I to nie tych na posesjach, ale tych które stanowią ostatnią enklawę zieleni w przestrzeni miejskiej. Bardzo się temu sprzeciwiamy i sadzimy drzewa. Sedno sprawy oddaje powiedzenie, że minister Szyszko zastał Polskę drewnianą, a zostawi wykarczowaną – mówi poseł Krzysztof Paszyk z PSL.

Nowa akcja „Drzewo dla Polski” ma charakter znanych z portali społecznościowych nominacji, czyli osoba sadząca wskazuje kolejne, które powinny zrobić to samo. W poniedziałek po wykonaniu zadania Stefan Piechocki (nominowany przez Wojciecha Jankowiaka) nominował do posadzenia drzewka w przeciągu pięciu dni: Zbigniewa Ryczka – szefa grupy Asta-Net, Józefa Lewandowskiego – wiceburmistrza Łobżenicy, Dariusza Chrobaka – wójta  Szydłowa, Jana Pikulika, radnego  Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Agnieszkę Mrotek – radną powiatu pilskiego. Natomiast Krzysztof Paszyk (nominowany Andrzeja Grzyba) wskazał do posadzenia drzewa: Juliana Hermaszczuka – starostę chodzieskiego, Tadeusza Teterusa – starostę czarnkowsko-trzcianeckiego, Tomasza Kranca – starostę wągrowieckiego, Daniela Sztycha – wicestarostę złotowskiego oraz Przemysława Majchrzaka – wójta gminy Wągrowiec.

Sebastian Daukszewicz

jedni_wycinaja_drzewa00

jedni_wycinaja_drzewa23 jedni_wycinaja_drzewa01 jedni_wycinaja_drzewa02 jedni_wycinaja_drzewa03 jedni_wycinaja_drzewa04 jedni_wycinaja_drzewa05 jedni_wycinaja_drzewa06 jedni_wycinaja_drzewa07 jedni_wycinaja_drzewa08 jedni_wycinaja_drzewa09 jedni_wycinaja_drzewa10 jedni_wycinaja_drzewa11 jedni_wycinaja_drzewa12 jedni_wycinaja_drzewa13 jedni_wycinaja_drzewa14 jedni_wycinaja_drzewa15 jedni_wycinaja_drzewa16 jedni_wycinaja_drzewa17 jedni_wycinaja_drzewa18 jedni_wycinaja_drzewa19 jedni_wycinaja_drzewa20 jedni_wycinaja_drzewa21 jedni_wycinaja_drzewa22