Jedziemy na Woodstock!

Jedziemy_na_Woodstock
Na tegoroczny Przystanek Woodstock tradycyjnie najlepiej wybrać się pociągiem. Przewozy Regionalne, jak co roku przygotowały specjalną ofertę – 104 dodatkowe pociągi musicREGIO, którymi będzie można tanio i bezpośrednio dostać się na Festiwal ze wszystkich zakątków kraju. Woodstockowe pociągi zatrzymają się w 104 miejscowościach!

Impreza na 104

Podróż pociągiem na Woodstock to tradycja tak stara jak sam Przystanek! Dlatego także w tym roku z myślą o uczestnikach jubileuszowego 20. Przystanku Woodstock Przewozy Regionalne, oficjalny przewoźnik Festiwalu, przygotowały 104 dodatkowe pociągi, które zatrzymają się w 104 miejscowościach. Składy kursujące pod szyldem musicREGIO umożliwią dojazd i wygodny powrót do domów fanom muzyki ze wszystkich regionów kraju. Pierwsze pociągi wyruszą na trasy już 28 lipca. Najwięcej pociągów powrotnych będzie wyjeżdżało z Kostrzyna w niedzielę 3 sierpnia – niektóre wyjadą już nad ranem, umożliwiając wygodny powrót po koncercie Manu Chao, gwiazdy światowego formatu, który w tym roku zagra na Przystanku. Poza pociągami dalekobieżnymi na Woodstock będzie można dojechać również kursującymi od 28 lipca do 3 sierpnia pociągami „Szczecin Express” i „Poznań/Woodstock Express”. To właśnie dworce główne w Poznaniu i Szczecinie będą głównymi centrami przesiadkowymi, z których odjeżdża sporo pociągów Przewozów Regionalnych i innych przewoźników kolejowych. Dodatkowe pociągi łatwo będzie można rozpoznać po nazwach nawiązujących do postaci, miejsc, tytułów utworów i haseł związanych z Woodstockiem, np. „Wehikuł czasu”, „Jabol Pank”, „Kulki Mocy”, „Emsi”, „Miłość Przyjaźń Muzyka” czy „Stalowy Pęcherz”. W czasie trwania festiwalu będą kursowały również dodatkowe pociągi REGIO relacji Kostrzyn – Krzyż (stacja przesiadkowa) oraz pociągi musicREGIO do Zielonej Góry, Szczecina i Poznania, które odjadą 1 lipca po północy, umożliwiając wygodny powrót z pożegnalnego koncertu Budki Suflera.

Najtaniej przez internet

Już w pierwszych dniach lipca ruszy sprzedaż biletów na pociągi musicREGIO. Kupując bilety w dwie strony przez internet, będzie można sporo zaoszczędzić – i pieniędzy, i czasu, który trzeba by poświęcić na zakup biletu w kasie w Kostrzynie. Wystarczy wejście na stronę biletyregionalne.pl i wybrać bilet na konkretną trasę. Promocyjne bilety na podróż w dwie strony będą dostępne tylko w systemie sprzedaży internetowej. W składach musicREGIO, podobnie jak w pozostałych pociągach Przewozów Regionalnych, nie ma możliwości rezerwacji miejsc. Jak co roku dodatkowe kasy biletowe w Kostrzynie będą funkcjonowały i na tymczasowym dworcu, i w miasteczku festiwalowym.

Dobra zabawa = bezpieczna zabawa

Pragnąc zapewnić swoim pasażerom nie tylko komfortowy przejazd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas podróży, Przewozy Regionalne wspólnie z służbami porządkowymi organizują specjalny sztab koordynujący powroty z Przystanku. Apelujemy do uczestników festiwalu o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży oraz o szanowanie podstawionych składów, które, na co dzień służą innym pasażerom Przewozów Regionalnych. Przypominamy też, że podróżujący na Festiwal woodstockowicze zawsze mogą zwrócić się z prośbą o pomoc do obsługi pociągu. Mając na uwadze, że bilety będą sprawdzane przed wejściem do pociągu, sugerujemy, by kupić je wcześniej, najlepiej, (bo najtaniej!) przez internet. Prosimy również, by podczas jazdy nie wychylać się przez okna, nie otwierać drzwi, a na stacjach korzystać tylko z wyznaczonych przejść. Przestrzeganie tych kilku zasad z całą pewnością sprawi, że zarówno pobyt na Woodstocku, jak i podróże nań i z powrotem wszyscy zapamiętają, jako czas udanej zabawy!

Do zobaczenia na Woodstocku!

(SE)