JELO zaprasza na wystawę do pilskiego RCK

JELO_zaprasza

Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych „JELO” zaprasza na wystawę prac (płaskich) – malarskich, rysunkowych, wycinanek itp. pt. „Przedstawiamy to, co mamy…” do Regionalnego Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, którą oglądać można od 2-14 lutego br., a finisaż, na który serdecznie zapraszamy, odbędzie się 13 lutego 2016 r. o godz. 18:00.

Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych „JELO” w Pile istnieje od jedenastu lat. Założycielką organizacji i pierwszym jej prezesem była wieloletnia nauczycielka plastyki i metodyk przedmiotu, pani Hanna Łastowska Semrau, będąca już na emeryturze, a obecną prezes jest Bogusława Różańska jej wcześniejsza zastępczyni.

Od początku istnienia rozwijamy swoje pasje twórcze w wielu dziedzinach sztuki: rysunku, malarstwie, grafice, rzeźbie, papieroplastyce, fotografii, poezji itp. To w zeszłym roku obchodziliśmy swój okrągły jubileusz działalności „JELO” i po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt zagościć i zaprezentować swoją twórczość w formie fotograficznej dokumentacji w tutejszym Regionalnym Centrum Kultury. Teraz chcemy pokazać siebie bliżej, odkryć naszą wrażliwość poprzez wystawione prace i dzielić się nią z potencjalnymi odbiorcami. Podobnie w roku ubiegłym mieliśmy możliwość pokazania siebie lokalnej społeczności w takich działaniach, jak: we współpracy z Kołem Emerytów nr 4 przy ZNP w Pile zorganizowaliśmy „wieczór” poświęcony kobiecie pt. „Portret Kobiety pędzlem i piórem malowany”, w maju zorganizowaliśmy jubileuszową wystawę pn. „Dzielimy się swoją twórczością, świętując 10. rocznicę powstania JELO”, również w maju uczestniczyliśmy w Nocy Muzeów oraz na rzecz pilskiego szpitala, Domu Pomocy Społecznej a także Warsztatów Terapii Zajęciowej charytatywnie oddaliśmy swoje prace. Zapraszamy przy okazji już teraz, na doroczną wystawę twórczości naszego Stowarzyszenia JELO, która odbędzie się 9 czerwca br. o godz. 18:00 w Galerii „Labirynt” PSM LW przy ul. Sikorskiego 33.

Zarząd Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO
w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *