Jens Ocksen odebrał Nagrodę im. Kapuścińskiego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Jens Ocksen odebrał Nagrodę im. Kapuścińskiego

  Jens_Ocksen_odebral

  XXVI Sesję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poprzedziło wręczenie przez Marszałka Marka Woźniaka Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnieniem, przyznawanym przez Kapitułę Osobom urzeczywistniającym w swoim działaniu najważniejsze dla Wielkopolan wartości i czyniącym dobro, uhonorowany został Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

  - Dobro jest tą wartością, która w relacjach międzyludzkich powinno dominować, bo wtedy świat staje się zdecydowanie lepszy. Pan Jens Ocksen jest bez wątpienia taką osobą, która oprócz skuteczności menedżera, budującego pomyślność firmy, buduje też dobre relacje z pracownikami i z szeroko rozumianym otoczeniem - powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

  Dziękując za wyróżnienie, Jens Ocksen odwołał się do treści listu, odczytanego podczas Spotkania Noworocznego, w którym opisał kilka osobistych wątków, ważnych dla ukształtowania jego postawy i drogi życiowej. – Doświadczenia z okresu dzieciństwa, które spędziłem w opanowanej polityką apartheidu Republice Południowej Afryki, przemiany w Europie pod koniec lat osiemdziesiątych, czy kontrakty zagraniczne, które mogłem odbyć dzięki pracy którą wybrałem nauczyły mnie, że nie należy postrzegać świata w sposób zero – jedynkowy , że nie zawsze wszystko jest czarne lub białe, że każdy z nas jest indywidualnością i zasługuje na szacunek – powiedział. – W pozbawionej granic Europie XXI wieku jesteśmy równymi, żyjącymi ze sobą w pokojowych relacjach sąsiadami i powinniśmy przykładać ogromną wagę do tego, aby wszystko, co udało się zbudować naszym rodzicom i dziadkom, nie zostało przez nas zaprzepaszczone – podkreślił Jens Ocksen.

  Przypomnijmy, że Jens Ocksen od wielu lat związany jest z Wielkopolską. Kierowana przez niego firma zyskała certyfikat „Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom”, przyznawany przez „Solidarność”. W dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu, w minionym roku w Białężycach koło Wrześni otwarta została nowa fabryka koncernu Volkswagen, która umocniła pozycję naszego regionu jako lidera w przemyśle samochodowym, zapewniając jednocześnie nowe miejsca pracy. Laureat tegorocznej Nagrody im. R. Kapuścińskiego wspierał współpracę swojej firmy z organizacjami społecznymi i uczelniami wyższymi, a także wiele akcji służących ochronie środowiska i integracji społecznej. Fundował nagrody dla uzdolnionej młodzieży, pomagał klubom sportowym, szkołom, domom dziecka i hospicjom. Nagroda jest również wyrazem uznania za jego wkład w inicjatywy społeczne i akcje charytatywne, za budowanie nowoczesnego modelu relacji biznesu z załogą i lokalnymi społecznościami.

  Jens Ocksen jest pierwszym cudzoziemcem, który został uhonorowany Nagrodą im. R. Kapuścińskiego w jedenastoletniej historii nagrody. Jego nazwisko jako laureata nagrody Marszałek Marek Woźniak ogłosił podczas Spotkania Noworocznego 7 stycznia 2017 roku.

  Anna Parzyńska – Paschke
  Urząd Marszałkowski
  Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu