Jesper Monberg ostatnią odkrytą kartą drużyny Wojowników Mistrza

Jesper_Monberg_ostatnia_odkryta_karta

Ostatnim zawodnikiem awizowanym przez Hansa Nielsena do ekipy Wojowników Mistrza na mecz 3 czerwca w Pile, jest przedstawiciel narodowości duńskiej. Niegdyś, w roku 1999, rozpoczął karierę w polskiej lidze, od jazdy w klubie Polonia Piła, jeszcze jako Jesper Jensen. W roku 2015 reprezentuje te same barwy, jednak już jako Jesper Bruun Monberg, gdyż w roku 2008 przejął nazwisko po swojej żonie.  

Kiedy nazwisko Monberga padło z ust Hansa Nielsena, jeszcze nie wiedzieliśmy, że ten doświadczony, urodzony w roku 1977 zawodnik, przebrnie przez eliminacje do Challenge Indywidualnych Mistrzostw Europy. Duńczyk wystąpi również w eliminacja do IMŚ 2016.

W roku 1996 zajął trzecie miejsce w IMŚJ, oraz wraz z drużyną Danii zdobył brąz w DMŚ. Rok później zanotował jeden ze swoich lepszych rezultatów, zdobywając tytuł IMŚJ. Rok 1997 to także złoto zdobyte wraz z drużyną w mistrzostwach świata. Jako senior udało mu się sięgnąć po tytuł Mistrza Europy w roku 2005. Na swoim koncie ma również starty w cyklu Speedway Grand Prix. Bogaty w doświadczenie zawodnik, w tym roku pokazuje, że na sukcesy nigdy nie jest za późno i wiele jest jeszcze na polu sportu żużlowego do osiągnięcia. Niegdyś w jednej drużynie z Hansem Nielsenem, dziś jako jego podopieczny w drużynie Wojowników Mistrza już 3 czerwca w Pile.

Przybądź i poczuj emocje!!!

Biuro Polish Speedway Battle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *