Jest nowa droga na Płotki

11 sierpnia w obecności władz powiatowych i miejskich odbyło się otwarcie inwestycji pn. przebudowa drogi powiatowej nr 1177P w Pile na odcinku od drogi krajowej nr 10 do ośrodka Turystyczno – Wypoczynkowego „Płotki”. Wartość inwestycji odcinka o długości prawie 4 km to 831.639,67 zł. z czego Powiat Pilski przekazał na tę inwestycję 554 .426,45 zł, a Gmina Piła 277.213,22 zł.

– Inwestycja powstała przy udziale Gminy Piła. Jest to doskonały przykład współpracy jak można wspólnie budować, czynić dobro dla mieszkańców Piły, którzy korzystają z tego odcinka szczególnie w okresie letnim, ale też i gości, którzy odwiedzają nasz powiat. Myślę, że to, co widzimy napawa optymizmem i oby było więcej takich przejawów współpracy. Taka współpraca buduje – dosłownie i w przenośni – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Obecnie widzimy dużą ilość osób, które jadą w kierunku jeziora Płotki, gdzie realizowana jest kolejna inwestycja. W związku z tym, droga prowadząca do konkretnego celu jest potrzebna. Dodam, że oprócz użytkowników czterech kółek tą drogą podążają miłośnicy jednośladów. Mam nadzieje, że w niedługim czasie będzie realizowany przez miasto kolejny projekt dotyczący przebudowy ścieżki pieszo-rowerowej, która w tej chwili jest projektowana. Droga będzie oświetlona, a co za tym idzie poprawi się bezpieczeństwo. Będzie ona trochę szersza od tej obecnej i będzie komfortowa – dodaje Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

W planach także jest budowa pasa ruchu dla relacji prawoskrętnych przed skrzyżowaniem z drogą krajową nr 10. Jak informuje Stefan Piechocki, wicestarosta pilski, środki na ten cel są zabezpieczone i inwestycja ta ma powstać również przy udziale obydwu samorządów.

Sebastian Daukszewicz
Foto: Starostwo Powiatowe w Pile

jest_nowa_droga_na_plotki00

jest_nowa_droga_na_plotki02 jest_nowa_droga_na_plotki01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *