Jest nowy klub żużlowy w Pile. Polonia nie znika z żużlowej mapy kraju!

Kilka dni temu informowaliśmy, że przez względy finansowe i brak zgłoszenia zespołu do rozgrywek ligowych, trwa likwidacja Stowarzyszenia KŻ Polonia Piła. W wigilię kibice z Piły dostali jednak informację, która z pewnością dodała radości świątecznym spotkaniom.

Nie spełnią się również czarne scenariusze, które zakładały chociażby likwidację toru. Świąteczny prezent przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. – W dniu 7 grudnia 2019 roku zostało powołane do życia nowe stowarzyszenie o nazwie Towarzystwo Żużlowe Polonia Piła. Więcej szczegółów wkrótce, tymczasem życzymy Wam zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia – napisano na Facebookowym profilu TŻ Polonii Piła.

Podani zostali również nowi członkowie zarządu klubu. Prezesem został Remigiusz Kaja, a funkcję wiceprezesa pełnił będzie natomiast Łukasz Wysocki. Rola członków zarządu przypadła z kolei Pawłowi Kozakowi i Damianowi Świątkowi.

Stowarzyszenie czeka teraz kilka wyzwań. Nowi sternicy muszą przede wszystkim porozumieć się z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pile odnośnie umowy na dzierżawę toru przy Bydgoskiej. Wiadomo, że zespół nie wystartuje w lidze, ale nowe stowarzyszenie chce być organizatorem turniejów oraz promować żużel w Pile i regionie. Wierzymy, że nowy podmiot, bez obciążeń finansowych na starcie, podoła założonym planom.

Sebastian Daukszewicz

jest_nowy_klub

jest_nowy_klub_02