Jest sztandar dla TURYSTÓW

W przeddzień „Mikołajek”, 5 grudnia, w gościnnych progach auli Wyższej Szkoły Biznesu w Pile odbyła się uroczystość, która na długo zapadnie w pamięć członkom i sympatykom Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Henryka Kamińskiego w Pile. Na zakończenie obchodów 60-lecia Oddziału wręczony został sztandar, ufundowany ze składek samych członków i przyjaciół.

Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in. dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Tomasz Wiktor, Prezes Zarządu Głównego PTTK – Roman Bargieł, Starosta Pilski – Franciszek Tamas, Prezydent Miasta Piły – dr Piotr Głowski. Byli też przedstawiciele organizacji społecznych, kulturalnych i sportowych, instytucji, szkół, zakładów pracy współpracujących z Oddziałem. Było też kilka delegacji z zaprzyjaźnionych oddziałów PTTK z Wielkopolski.

Aktu poświęcenia sztandaru dokonał ks. Jerzy Wołek, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Pile, członek PTTK od 37 lat, a symboliczna reprezentacja fundatorów w osobach Grażyny Kamińskiej, Zenona Grochowskiego i Łucji Kasior przekazała sztandar. Już w jego obecności dokonała się kolejna część uroczystości – wręczono szereg odznaczeń i wyróżnień, z których najważniejszym chyba, bo zbiorowym dla Oddziału PTTK w Pile, była Honorowa Odznaka „Za zasługi dla Województwa Wielopolskiego” wręczona przez Tomasza Wiktora, dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Długoletni członkowie Oddziału w uznaniu swych dokonań otrzymali m.in. Honorowe Odznaki „Za zasługi dla turystyki”; Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki PTTK, tytuły Honorowych Przodowników Turystyki różnych specjalności; dyplomy.

Nie zabrakło też życzeń i gratulacji od zaproszonych gości, przyjaciół, sojuszników, sympatyków Oddziału. Na zakończenie zebranym została zaprezentowana multimedialna składanka „Przeżyjmy to jeszcze raz”, wystąpił też zespół „Złotowianki” pod kierunkiem Urszuli Belki. W kuluarach auli można było obejrzeć wystawę znaczków, proporczyków, fotografii i trofeów turystycznych obrazujących kilkudziesięcioletnią działalność Oddziału. Ostatnim akcentem uroczystości było złożenie następnego dnia kwiatów na grobie Henryka Kamińskiego, wieloletniego (1967 – 2000) prezesa Oddziału a obecnie jego patrona.

Na następny jubileusz pozostanie teraz „troszkę” poczekać – ale warto uczestniczyć w imprezach turystycznych i wycieczkach organizowanych przez „dziarskiego sześćdziesięciolatka”.

Jan Balcerzak

jest_sztandar_dla_turystow10

SONY DSC jest_sztandar_dla_turystow12 jest_sztandar_dla_turystow13 jest_sztandar_dla_turystow14 jest_sztandar_dla_turystow15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *