Jeszcze tylko Festyn i Olimpiada

Jeszcze_tylko_Festyn_i_Olimpiada

Dwie czerwcowe imprezy dopełnią dzieła i zakończą bardzo rozbudowany cykl zawodów, który od września ubiegłego roku z właściwą sobie starannością przeprowadza Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile. Później uczniowie udadzą się na zasłużone wakacje, a kolejna edycja cyklu zacznie się jesienią.

We wtorek, 16 czerwca, po raz pierwszy w historii Związek zorganizuje Festyn Rekreacyjno – Sportowy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Impreza rozpocznie się o 10:00 na boisku „Orlik” przy ulicy Królowej Jadwigi w Pile. Układanie puzzli, rzut lotką do tarczy, rzut woreczkiem na odległość i gra w bule to tylko część konkurencji, jakie przewidziano dla uczestników.

Dwa dni później, również o godzinie 10:00 czeka nas finał XVI Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Tak jak przed rokiem, zawody odbędą się na terenie boisk należących do Gimnazjum nr 5 w Pile. W ramach współzawodnictwa zostaną zorganizowane biegi sztafetowe, skok w dal, mecze siatkówki, koszykówki, piłki nożnej oraz gra w szachy. Do udziału w sportowych zmaganiach zaproszono po cztery najlepiej punktujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *