Joker Piła Mistrzem Wielkopolski Juniorów!

W ostatnim dniu Finału Wojewódzkiego Juniorów gospodarze mieli przypieczętować mistrzostwo, emocjonująco zapowiadał się mecz o drugie miejsce. Po dwóch dniach finału juniorów w Pile, tylko formalnością miał być tytuł dla Jokera Piła.

Po dwóch wygranych po 3:2 z najtrudniejszymi rywalami – Szamotulaninem i Energetykiem Poznań, dziś Joker mierzył się z najsłabszym uczestnikiem finału – Piątką Turek. Zespół trenera Andrzeja Malczewskiego nie ugrał do tego meczu seta i tylko jakaś kosmiczna dyspozycja lub totalna niemoc pilan mogła sprawić, by Joker mistrzostwo wypuścił z rąk. Tak się jednak nie stało. Pierwszy set zdecydowanie dla siatkarzy Tomasza Aszemberga. Za to w drugim Piątka postawiła już trudne warunki. Joker musiał się bardzo namęczyć by wygrać tę partię. Ostatecznie po bardzo emocjonującej końcówce, Piła wygrała 29:27. W trzecim secie siatkarze z Turku już opadli z sił i nie mieli argumentów, by znów podjąć wyrównaną walkę z Jokerem. Zwycięstwo gospodarzy 25:11, oznaczało, że Joker został Mistrzem Wielkopolski Juniorów w sezonie 2020/2021. Oznacza to również, że w losowaniu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, będą losowani z pierwszego koszyka.

Ciekawiej jednak zapowiadał się mecz o srebro, między Energetykiem Poznań a Szamotulaninem Szamotuły. Obydwa zespoły miały przed tym meczem identyczny bilans: przegrane z Jokerem 2:3 i zwycięstwa nad Piątką Turek 3:0. W sezonie zasadniczym w bezpośrednich meczach między tymi zespołami, dwa razy lepszy był Energetyk, który wygrywał po 2:1. Jednak najważniejsze mecze są wtedy gdy gra toczy się o medale. I tutaj lepiej zaprezentowali się siatkarze z Szamotuł. Nie da się ukryć, że przydało się doświadczenie zdobyte podczas finałów Mistrzostw Polski Kadetów. Od początku lepiej w ten mecz weszli siatkarze trenera Łukasza Klapczyńskiego. Odjechali na kilkupunktową przewagę, którą starali się kontrolować. Pod koniec Energetyk próbował gonić, ale zabrakło już czasu. Szamotulanin wygrał 25:22. Drugi set to rotacja składem po stronie trenera Dominika Hajduka. Zawodnicy, którzy pojawili się od początku drugiego seta, nie byli chyba gotowi na grę, bo zaczęło się od wyraźnego prowadzenia Szamotulanina. Na boisko wrócili siatkarze z pierwszego seta po stronie poznańskiej, jednak przewaga wciąż się powiększała. Przy takiej przewadze, zawodnicy z Szamotuł, trochę się za bardzo rozluźnili, próbowali nieszablonowych rozegrań, które nie zawsze wychodziły i Energetyk odrobił kilka punktów. Jednak zwycięzcy pierwszego seta mieli grę pod kontrolą i dowieźli wynik 25:21. Trzeci set już bez żadnej historii. Od początku pełna dominacja Szamotulanina i ostateczne zwycięstwo 25:15. Dzięki temu Szamotulanin zdobył srebrny medal, a brąz przypadł Energetykowi. Poza podium Piątka Turek, która tym samym zakończyła sezon w rozgrywkach juniorskich.